Danimarka’dan Tartışmalı Bir Karar Daha: Vizonları İtlaf Etmişlerdi, Şimdi de Mezardan Çıkarıp Yakacaklar

Danimarka'da Kasım ayı başında Kovid-19'un mutasyona uğradığı gerekçesiyle çiftliklerde yaklaşık 17 milyon vizon itlafına karar verildi.

Vizonun itlafına başlanırken, riskli alanların dışında bulunan çiftliklerde vizonun itlaf edilmesinin hukuki bir sebebi olmadığı ileri sürülmüş ve bu durum hükümet tarafından kabul edilmiştir.

Ülkedeki vizon itlaf krizinin ardından Tarım Bakanı Mogens Jensen görevinden istifa ettiğini açıkladı. Çürüme sürecinde açığa çıkan gazlar nedeniyle aceleyle gömülen 4 milyon vizonun yerden çıkması şok etkisi yarattı.

Olay, dünya basınında 'zombi vizonu' manşetleriyle yer aldı.

Bu kez çevre kirliliği endişeleri nedeniyle vizonun toplu mezarlardan çıkarılmasına karar verildi.
Toplu mezarlardan alt katmanlara akan sıvıların yer altı sularını ve gölleri zehirleyebileceği uyarısı yapılırken, vatandaşlar suların kirlenmemesi için seslerini yükseltti.

4 milyon zombi vizonla ilgili açıklama yapan Gıda ve Tarım Bakanlığı, kalıntıların kazılması için meclis desteği alındığını duyurdu.

Açıklamaya göre katliam Vizonların kaldırılması, virüs bulaşma riskinin tamamen ortadan kalkacağı Mayıs 2021'de başlayacak. Vizon kalıntılarının yakındaki yakma fırınlarında yakılacağı belirtiliyor.

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.