Elon Musk, S&P 500 Endeksine Dahil Oldukları İçin Tesla Çalışanlarına Teşekkür Etti

Tesla'nın CEO'su ünlü milyarder Elon Musk, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Tesla çalışanlarına teşekkür etti. Musk'ın bu beğenisinin nedeni, şirketin S&P 500 endeksine kabul edilmesiydi.

Aksine açıklamaları ve söylemleriyle gündemden düşmeyen SpaceX ve Tesla CEO'su Elon Musk, resmi Twitter hesabından bir teşekkür tweetini attı. Ünlü milyarder, Tesla'yı başarılı kılan herkese minnettarlığını dile getirdi. Elektrikli otomobil üreticisi Tesla CEO'sunun teşekkür Tweet'ini göndermesinin nedeni Tesla'nın S&P 500'e dahil olmasıydı. Şirket bugün (21 Aralık) borsa endeksi olan S&P 500 endeksine dahil edildi.

Elon Musk, Tesla çalışanlarına teşekkür etti

Elon Musk bugün Twitter hesabından "Tesla'nın başarısı için emek veren herkese teşekkürler. Kalbim. Seninle." ifadeleri kullandı. Bu teşekkür tweetinin nedeni, Tesla'nın Standard & Poor tarafından yapılan S&P 500 borsa endeksine dahil edilmiş olmasıydı.

Standard & Poor tarafından yapılan ve 500 büyük Amerikan şirketini içeren S&P 500 endeksi, Apple, Microsoft, Alphabet gibi dev teknoloji şirketlerini içeriyor. Bir süredir Amerika borsasının% 75'ine sahip olan bu endekse girmek isteyen Tesla, şimdi de bu devler arasında yerini alacak. endekste en yüksek değere sahip beşinci firma olacağı anlamına gelir. Şu anda S&P endeksine göre en yüksek ağırlığa sahip ilk 10 şirket şu şekilde listeleniyor:

Apple:% 6,4 Microsoft:% 5,28 Amazon:% 4,37 Facebook:% 2,12 Tesla:% 1,69 Alfabe (Sınıf A):% 1,66 Alfabe (Sınıf C):% 1,60 Berkshire Hathaway:% 1,39 Johnson & Johnson:% 1,30 JPMorgan Chase:% 1.16

Bunlara da Göz Atın

Elon Musk Clubhouse’a Katıldı: Mars, Neuralink ve Bitcoin Hakkında Dikkat Çeken Açıklamalar

Geçen gün Clubhouse'da bir programa katılan Elon Musk, insanların Mars'a, Neuralink'e ve Bitcoin'e gitmesi konusunda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.