Dezenfektan Yüzünden Ehliyetine El Konulan Sürücü, Hukuk Mücadelesi Başlattı

Molasında dezenfektan kullandıktan sonra alkollü olduğu tespit edilen ve ruhsatına el konulan Ferit Aslan, ruhsatını geri almak için hukuk mücadelesi başlattı.

Mersin'de şehirlerarası taşımacılık yapan Ferit Aslan, geçtiğimiz Kasım ayında İstanbul'a kargo taşırken Ankara'da bir akaryakıt istasyonunda mola verdi. Aracından akaryakıt satın alan Aslan, hepimizin her yerde kullandığı gibi istasyondan çıkarken dezenfektan ve kolonya kullandı. Aracına dönen ve yolculuğuna devam eden Aslan, gece polis kontrolüne girdi ve polis, Ferit Aslan'ın 0.26 alkollü içki içtiğini gördü. Alkol kullanmadığını ve ara verdiğinde kullandığı dezenfektan ve kolonya nedeniyle böyle bir durum olabileceğini belirten Aslan'a 1.128 TL para cezası verildi. Aynı zamanda işi ulaşım olan Aslan'ın ehliyetine de 6 ay süreyle el konuldu.

Hastanede yaptırdığı kan testi 0 promil gösterdi:

Ferit Aslan'ın kan tahlili 0 promil olmasına rağmen, alkolik olduğu için devlet hastanesine giden Aslan cezalandırıldı ve ruhsatına el konuldu. Ruhsatına el konulan Aslan, bu hatayı düzeltmek ve ruhsatını geri almak için hukuk mücadelesi başlattı. Aslan, ehliyetine el konulması nedeniyle zor durumda olduğunu belirterek, 'Benim ehliyetim genişliğimdir. Bunu 15 yıldır yapıyorum. Kullandığım dezenfektan ve kolonya nedeniyle 6 ay süreyle ehliyetime el konuldu. 3 aydır aracımı süremedim. Ehliyetimin iade edilmesini istiyorum. İçki içmedim ve araba kullanmadım. Evim kira, borcum var. Ne yapacağım konusunda kafam karıştı. Dezenfektan kullanımının alkol ölçüm cihazını etkilemesi olasıdır:

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.