Kötülük Kavramını Baştan Yazdıracak, Dünyanın En Kötü 5 İnsanı [18+]

Binlerce hatta milyonlarca insanı acımasızca öldüren, uzun süreli işkenceye maruz kalan dünyanın en kötü 5 kişisini ve bugüne kadar yaptıklarını anlattık.

Korku ya da gerilim türünde filmler izlediğimizde filmde kötü adamların kötülüklerini görünce şaşırıyoruz, bu kadar kötü olmanın mümkün olmadığını düşünüyoruz. Tarihte biraz geriye gittiğimizde, bu fikrin ne kadar yanlış olduğunu anlıyoruz. Tarihte kanlı olaylar işleyen ve binlerce hatta milyonlarca masum insanın ölümünden sorumlu olan insanlar var. Peki bu insanların en kötüsü kim? Dünyanın gelmiş geçmiş en korkunç insanı Adolf Hitler'den Osmanlı'nın Vampiri olarak bilinen Kazıklı Voyvoda'ya tarihin en acımasız ve psikopat 5 kişisinden bahsettik. Milyonlarca masum insanın ölümünden sorumlu olan Adolf Hitler, Listemizde birincisi, Yahudileri acımasızca öldüren, 1933-1945 yılları arasında Almanya'da hüküm süren Adolf Hitler. Hitler'in siyasi görüşünü uzun uzadıya açıklamaya gerek yok, herkes onun Aryan ırkı olarak adlandırılan saf bir Alman ırkı yaratmak için soykırım yaptığını zaten biliyor. Yaklaşık 11 milyon insanın ölümünden sorumlu tutulan Hitler, Yahudilerin sadece Almanya'nın değil tüm dünyanın sorunu olduğunu düşünüyordu. Soykırımların başlangıcında, genellikle Yahudileri öldürmenin en etkileyici yollarını bulmak üzere olan hastaneye kaldırılmış Yahudiler üzerinde birkaç deney yapmasını emretti. Sadece deneylerde 300 binden fazla insan öldü ve ardından tüm Yahudiler hem Almanya'daki hem de Avrupa'daki toplama kamplarına gönderildi. Bu kamplardan en acımasız olanı, aynı zamanda ölüm kampı olarak da tanımlanan Auschwitz – Birkenau toplama kampıydı. Avrupa'nın her yerinden toplam 1,3 milyon insan bu kampa gönderildi ve kampa gelenler ya doğrudan gaz odalarına gönderildi ya da vurularak öldürüldü. Kalan insanlar çeşitli işkencelere maruz kaldılar ve açlık ve bitkinlikten ölene kadar çalıştılar. Nazilerin düşman ilan ettiği Yahudiler, eşcinseller ve çingeneler, Nazi dehşetinin sembolü haline gelen Auschwitz kampına gönderildi. Holokost döneminde kampta yaklaşık 1,1 milyon kişinin öldüğü biliniyor ve mezarlık haline gelen bu kampın UNESCO tarafından korunduğu biliniyor. Elbette Auschwitz, masum insanların öldürüldüğü tek toplama kampı değildi. Hırvatistan ve Letonya da dahil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde acımasız Nazi askerlerinin bulunduğu toplama kampları vardı ve kamplarda Hitler'in emriyle yaklaşık 6 milyon kişinin katledildiği belirtiliyor.

Kamplarda milyonlarca masum insan öldürüldü

Naziler toplama kamplarında düşman olarak Gördükleri kişilere uygulanan işkenceler çeşitli cezalarla sona ermedi. Almanya'nın sözde başarılı doktorları, Aryan ırkını mükemmelleştirmek için ilk olarak Yahudiler, çingeneler ve eşcinsellerle deneyler yapmaya başladı. Bu deneylerden en acımasız olanı toplu sterilizasyon teknikleriydi. Düşman olarak gördüğü ırkların hiçbir şekilde çoğalmasını istemeyen Hitler, olabildiğince çok insanı ya öldürmek ya da kısırlaştırmak istiyordu. Ölüm, tıbbi deneyler nedeniyle mantıksız acı çeken insanlar için kesinlikle bir kurtuluş olurdu, ancak acımasız doktorlar bunu önlemek için ellerinden geleni yapıyorlardı. Bu deneyler sırasında milyonlarca insan canlı canlı kesildi, farklı enfeksiyonlara maruz kaldı ve aynı zamanda sadece hayatta kalmaya yetecek kadar yiyecekle beslendi. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Hitler, bu kamplar nedeniyle yaklaşık 11 milyon masumu öldürdü, ancak savaş sırasında yaptığı acımasız hamlelerle bu insanların sayısı yaklaşık 60 milyona ulaştı.

Bebeklere bile üzülmeyen Kazıklı Voyvoda

3 kez Eflak Voyvodası, askeri komutan III. Pek çok kişi Vlad Tepeş'i Kont Drakula takma adıyla tanır. Vampir inancının köklerini atan Kazıklı Voyvoda, tarih tarafından Osmanlı da dahil olmak üzere dönemin en korkunç ve acımasız insanı olarak nitelendiriliyor. oturma yeri ile tanınır. Bu kazıkların boyutu düşmanın yüksekliğine göre belirlendi ve kazığın düşmanın ağzından veya göğsünden çıkmasına kadar işkence devam etti. Kayıtlara göre, acımasız Voyvoda, sadece insanları değil, hayvanları da kazığa oturtmaktan zevk alan bir insandı. Voyvoda'yı bu kadar zalim yapan sadece kazık işkencesi değil, aynı zamanda kazığın keskinliğiydi. Vlad, kazığın ucunun tamamen sivriltilmemesi gerektiğini, çok keskin olursa düşmanlar hemen ölecek ve eğlencenin biteceğini düşündü. Bu nedenle, kazığa takılan insanlar bu acıyı saatlerce hatta günlerce hissettiğinde ölebilir. Voyvoda'nın tarihin en kötü insanlarından biri olduğunu kanıtlayan en önemli özelliği bebekleri annelerinin göğsüne yırtarak öldürmesidir. Vlad'ın düşmanlarına uyguladığı diğer yöntemler arasında boğulma, sıcak suyla yanma, duvara çivileme, deri yüzme ve bazı uzuvları, özellikle de cinsel organları kesme yer alıyordu.

Yoksullar, ölüm partisi

Voyvoda fakirlerden, hasta insanlardan ve dilencilerden nefret ediyordu. Bu nefret o kadar büyüdü ki, bir gün Eflak'taki bütün yoksulları sahte bir partiye davet etti ve onlara yoksulluktan kurtulmak isteyip istemediğinizi sordu. Odadaki tüm insanlar evet cevabını verdiğinde Voyvoda hepsini ateşe verdi ve acı içinde ölmelerini izledi. Vlad'ın o dönemde 100 binden fazla kişiyi ve Eflak nüfusunun% 20'sinden fazlasını öldürdüğü bilinmektedir. Küçük çocukları fırına atan ve ailelerini kendi çocuklarını yemeye zorlayan Vlad, 1476 yılında Osmanlı akıncılarından Mihaloğulları tarafından idam edildi.

Rus İmparatorluğunun en istikrarsız adı:Korkunç İvan

IV. Ivan, en zeki ama aynı derecede deli ve acımasız dediği Rusya'nın hükümdarıydı. 1547'den 1584'e kadar hüküm süren Ivan, oğlu da dahil olmak üzere binlerce kişiyi infaz etmesiyle biliniyordu. Genç yaşta babasını kaybettikten sonra tahtın varisi oldu, ancak çok daha genç olduğu için annesi tarafından temsil edildi. Bu arada diğer beyliklerden büyük tehdit altında olduğu için kendini bir ölçüde dış dünyaya kapatmış ve suikasta uğramamak için geceleri uyuyamamıştı. Çocukluğunda yaşadığı bu paranoya, Ivan'ın gençliğine de yansımış ve tahta geçtikten sonra zihinsel dengesizlikler yaşamaya başlamış ve bunu kaçınılmaz infaz kararları izlemiştir. Ivan giderek daha fazla paranoyaklaştı ve kimden şüphe etse de o kişiyi ikinci bir şans vermeden idam ettirdi. Olay o kadar ciddiydi ki, kendisine ihanet ettiğini düşündüğü için kendi oğlunun öldürülmesine bile karar verdi.

Korkunç İvan Oğlunu Öldürür adlı resim, Ivan'ın kendi oğlunu öldürmesi tarihte önemli bir yer edinmiş ve o anlar dönemin ünlü sanatçılarından İlya Repin tarafından yapılmıştır. Korkunç İvan Oğlunu Öldürür adlı bu tablo şu anda Moskova'daki Tretyakov Galerisi'nde sergileniyor. Ivan, gücünü tüm Rusya'ya kanıtlamak için çeşitli köylerde katliamlar yapmaya başladı ve Rus soylularını av köpeklerinin önüne attı. Oprichina adında bir dernek kurdu. Tüm sadık üyelerden oluşan bu tarikatta herkes siyahlar giyinmiş ve siyah atların çektiği arabaları kullanmıştır. Bu mezhep mensupları, şüpheli gördükleri kişileri gerek İvan gerekse kendi kararları doğrultusunda katletmiş ve binlerce kişinin ölümünden sorumlu tutulmuşlardır. Korkunç İvan'ın Moskova'daki heykeli

Ivan'ın paranoyası ve sinir krizleri, 1560 yılında ilk eşini kaybetmesinin ardından artmaya başladı. Alkol ve kadınlara olan ilginin artmasıyla, sözünü ettiği şey bile anlaşılmaz hale geldi ve kendisine gelen herkesi katletmeye başladı. Korkunç olmasının yanı sıra, Ivan aynı zamanda başarılı bir liderdi. 15. yüzyılda Moğolistan'ın kontrolündeki Rusya'nın özerklik kazanmasını sağladı ve Rusya'yı dünyada önemli bir bölge haline getirdi. Ancak o güne kadar yaptığı katliamlar, tek lider olma arzusu doğrultusunda diğer soyluları öldürmesi ve çocuklar dahil binlerce kişinin öldürülmesi, Ivan'ı Rusya'nın ve tarihin en acımasız liderlerinden biri yapmıştır. öldü. İvan'ın kesin ölümü bugüne kadar kesin olarak belirlenmemişti, ancak iddialar Ivan'ın zehirlendiğini ve boğularak öldüğünü iddia etti. Adolf Hitler'in zulmünü anlatırken, toplama kamplarından ve orada yapılan korkunç deneylerden de bahsettik. Eski bir Nazi subayı olan Josef Mengele, son derece acımasız ve bir insan olarak anılamayacak kadar kötü olan bu deneylerin başındaydı. Mengele kamplarda kimin gaz odalarına gönderilmesi gerektiğine, kimin vurulacağına ve kimin üzerinde deney yapılacağına karar veren isimlerden biriydi ve çoğu ikizlerdi. İlgi alanlarıyla tanınıyordu. Yahudilerde, eşcinsellerde ve çingenelerde ikizleri olan çocukları ve yetişkinleri buldu ve ilk başta onlara nazik davrandıktan sonra acımasız testlere başladı. Yapışık ikizleri anestezi olmadan ayırmaya ve ayrı doğanları aynı yöntemle birleştirmeye çalışıyordu. İkizlere olan ilgisinin ardındaki sebep aslında tamamen Aryan ırkı ile ilgiliydi. Mengele, ikiz bebeklerin sırrını bulursa, Hitler için tamamen saf bir Alman ırkı yaratabileceğini düşünüyordu. Aynı zamanda, hastalara karşı bir tiksinti duydu ve bu yüzden, bu tür insanların soyunun devam etmemesi için onları hadım etmeye başladı.

80 bin kişiyi ateşe gönderen soruşturmacı:Tomás de Torquemada

1400'lerin İspanya'sında ülke büyük mali sıkıntılar yaşıyordu ve dönemin kralı V. Ferdinand, bu sorunların Katolik olmayanlardan kaynaklandığını düşünüyordu. Bu nedenle tüm Yahudilerin, Müslümanların ve Ortodoksların İspanya'dan sürülmesini istedi ve Papa'nın onayı ile bu kişilerin teşhis edilmesi için engizisyon mahkemeleri kuruldu. Engizisyon mahkemelerini bildiğimiz mahkemelerden ayıran bir özellik vardı. Bu mahkemelerde hiçbir sanık masum bulunmadı ve insanlar inanç ve düşüncelerini itiraf edene kadar mantıksız işkenceye maruz bırakıldı. Bu işkence ve infaz emirlerinin başında, zamanın en acımasız insanlarından biri olarak bilinen Tomas de Torquema idi. Yaklaşık 14 yıldır Engizisyon mahkemelerinden sorumlu olan Torquemada, Dominikan adlı bir mezhebin üyesiydi ve mahkemeye getirilen herkese ağır cezalar verdi. Bu cezalar arasında diri diri yakılmak, gömülmek ve derin sulara atılmak vardı. Torquemada şaka gibi gelse de işini gereğinden fazla yapıyordu ve yaptığı işkence yöntemlerini binlerce kişiye titizlikle kaydetti. İşinde o kadar iyiydi ki, İspanya'nın tamamında ikonik bir figür haline geldi, yetkililer terfi etmesini istedi, ancak Torquemada bunu reddetti.

Bunlara da Göz Atın

Türkiye İçin Normalleşme Süreci Kapsamında Alınan Kararlar Açıklandı

Yeni biten kabine toplantısının ardından, Mart ayına kadar uygulanacak kademeli normalleşme süreci kararları açıklandı. Türkiye, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.