Astronot Yerine Kullanılacak İsme Son Öneri TUA Başkanından Geldi: Fezagir

Türkiye Serdar Uzay Ajansı Başkanı Hüseyin Yıldırım, Sputnik'le yaptığı röportajda astronotların tavsiyelerini almak yerine kullanacakları ismi verdi. Yıldırım, Türk ve diğer tüm uzay yolcularının 'fezagir' olarak anılabileceğini açıkladı.

Takvimi Göster 9 Şubat, Türkiye'nin gündeminin uzayda bir zaman olduğu zaman. Çünkü Türkiye önümüzdeki 10 yılı kapsadığını ifade ederse, Ulusal Uzay Programı resmi olarak tanıtılacaktı. Türkiye o gece uzayda gerçekleştirmek istediği 10 hedefi anlattı ama aynı zamanda Türkiye astronotları için orijinal adıyla teklifler almaya başladı. Birçok kullanıcı

Sosyal medyaya verilen isim, uzay yolcularının ismini bildikleri için Türk astronotları için kullanılacağını öne sürüyor. Bugün Türk yolculara başka isim önerisi verilecek, Hüseyin Yıldırım tarafından doğrudan Türkiye Uzay Ajansı Başkanı Serdar'a verildi.

şimdiye kadar iyi bir öneri değildi:

Türkiye Uzay Ajansı ile ilgili röportaj yapan Sputnik TAKİ Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, önde gelen isimlere de atıfta bulunarak bir öneride bulundu. Yıldırım, bugüne kadar binlerce öneri alındığını ifade ederek, bu öneriler arasında henüz çok tatmin edici bir öneri görmediğini açıkladı. yaptı. Seçilen kelimenin ABD ve Rusya gibi diğer ülkeler tarafından gönderilen uzay uçuşu için kullanılacağını bir kez daha hatırlattı.

Başkanın önerisi:Fezagir

Yıldırım, isim önerisinin ne olduğunu sorduktan sonra, "Geçmişte Orta Asya'da kullanılan bir kelimeyi çok beğendim:Fezagir. Biraz eski bir kelime ama çağrışım olarak ne kadar doğru bulunabileceğini bilmiyorum. "ifadesini kullandı.

Bunlara da Göz Atın

Türkiye İçin Normalleşme Süreci Kapsamında Alınan Kararlar Açıklandı

Yeni biten kabine toplantısının ardından, Mart ayına kadar uygulanacak kademeli normalleşme süreci kararları açıklandı. Türkiye, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.