Habertürk Yazarının Başından Geçen, BTK’nin de Devreye Girdiği Siber Dolandırıcılık Hikayesi

Habertürk editörü Esra Boğazlıyan, daha önce birçok kişiyi dolandıran Nijerya merkezli bir çetenin de kendisini dolandırmaya çalıştığını belirtti. Boğazlıyan, yaptığı haberin ardından BTK'nın harekete geçtiğini belirtti.

Size daha önce pek çok dolandırıcılık haberi bildirmiştik. Bu sefer bir dolandırıcılığın ortaya çıkışından bahsedeceğiz. Habertürk'ün editörlerinden Esra Boğazlıyan dolandırıcılık girişiminde bulunarak ifşa etti.

Transfer edileceğini görünce bunun bir dolandırıcılık girişimi olduğunu anlayan Habertürk editörü, olayı şöyle anlatıyor:Yazışmamdaki en çarpıcı detaylardan biri, sözde ABD askerinin bir kargo firmasının adını vermesiydi. ve kamerayı kesinlikle bu kargo şirketinden göndermem için ısrar etti.

Şirketin adını verdiğini gördüm. Bu çete tarafından dolandırılan ya da dolandırılmaya çalışılan kişiler, çeşitli forum sitelerinde deneyimlerini anlatırken hep aynı şeyi vurguladılar. Hepsinin hikayesi aynı. Hepsi İncirlik'te görev yapan bir Amerikan askerini arıyor ve kargoyu hep aynı kargo firmasıyla istiyorlar. Başka bir kargo şirketi kullanmak isteyenler, WhatsApp'tan anında bloke ediliyor. "

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.