iCloud çöktü mü? Erişim sağlanamıyor

Ekosistemi, güvenliği ve yazılım kararlılığı nedeniyle birçok kişi tarafından takdir edilen Apple, son yıllarda iCloud hackleme skandalıyla gündeme geldi. Bugün bazı kullanıcılar Apple iCloud, Bul ve Mail Drop gibi sistemlere erişimde sorun yaşadı.
Apple One artık mevcut! İşte fiyat
Apple, iCloud erişim sorunu ile gündemde
Apple kullanıcılarının yedekleme sistemi iCloud, son yıllarda ünlülerin skandal görüntüleriyle gündeme geldi. Bilgisayar korsanlarının ünlü kişilerin hesaplarına erişmesi ve uygunsuz görüntülerini paylaşması dünya çapında büyük bir etki yarattı. Skandal paylaşımların ardından şirket güvenlik sistemini daha da geliştirdi ancak birçok kişi özellikle fotoğraf yedekleme işlemlerini sonlandırdı.

Günümüzde pek çok kullanıcı uzun süredir iCloud hesaplarına erişemiyor ve akla ilk gelen, geçmiş skandallara benzer bir saldırı olup olmadığı oldu.

Mail, Takvim, Yedekleme, Yer İmleri, Anahtarlık gibi özelliklerin yanı sıra Bul ve Mail Drop sistemlerine erişim sorunları dikkat çekti. Bazı analistler, sistemlere siber saldırı olasılığına odaklanır. Bazı kullanıcılar tarafından yaklaşık 2 saattir erişilemeyen iCloud sisteminin ne zaman kurtarılacağı bilinmiyor. Apple tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ülkemizde birçok kullanıcının yaşadığı sorunun bazı lokasyonlarda bulunan sunuculardan kaynaklandığı düşünülmektedir.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.