Instagram IGTV için gelen yeni özellik!

Instagram Reels özelliğinden sonra Instagram IGTV’ye olan ilgi birdenbire azaldı. Instagram, bu özelliği tekrar etkinleştirmek için yeni bir özellik sunuyor. Instagram IGTV için altyazı özelliği ile bu videolar artık daha fazla kişiye ulaşacak. Biliyorsunuz, Instagram’da çok fazla video popüler, ancak bu videolar farklı dillerde olduklarında daha az kişiye ulaşıyor veya bazı hesaplar Instagram’da özel çeviriler paylaşıyor. Şimdi Instagram, dahili IGTV için bir altyazı seçeneği ekliyor.
Instagram, kullanıcılardan bir ücret alabilir!
Instagram IGTV için altyazı özelliği pratikte nasıl olacak? Otomatik olarak eklenecek olan bu altyazı özelliği ile Instagram, videoların daha çok kişiye ulaşmasını ve anlaşılmasını istiyor.

YouTube’a benzer bir sistemde çalışacak olan bu özellik, videoda ses olmaması durumunda kullanıcıların yardımıyla eklenecektir. Yani ayarlardan bu videolara altyazı eklenecek ve açılıp kapatılabilecektir. Videonun ayarlar bölümünden altyazı çevirisi istenirse açılacak veya yakalanacak şekilde ayarlanabilir.

YouTube’da aktif olarak kullanılan bu özellik, bir süredir Instagram’dan da talep edildi. Instagram ayrıca kullanıcıların isteklerine de cevap vererek bu özelliği kullanıma sundu. Bu özellik aynı zamanda işitme engelli kişilerin eğlenceli veya öğretici içeriğe erişmesini kolaylaştırmayı da amaçlamaktadır.

Bunlara da Göz Atın

Snapchat’e arkadaş kontrolü özelliği geliyor

Snapchat, kullanıcılara istenmeyen bağlantıları kişi listelerinden kaldırmalarını hatırlatacak yeni bir özellik sunuyor. "Arkadaş kontrolü" adlı özellik yakında kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.