İşte 2020’nin en çok indirilen mobil oyunları

Teknoloji ve oyun sektöründen geride bıraktığımız 2020 yılıyla ilgili raporlar gelmeye devam ediyor. Mobil araştırma firması Apptopia, 2020 yılının en çok indirilen ve kazanan mobil oyunlarına ilişkin verileri paylaştı. Apptopia'nın verilerine göre Aramızda, yılın kralı oldu.

Aramızda, dünya çapında 261 milyon indirme ile; PUBG, Roblox ve Subway Surfers, popüler yapımları önemli farklılıklarla geride bırakmayı başardı. Ancak elde edilen gelirlere baktığımızda Aramızın ilk 10'da yer almadığını görüyoruz. Aramızda harcanacak fazla para olmadığı için oyun gelirde geride kalıyor.

Aramızda ilk olarak Haziran 2018'de iOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak yayınlandı. Oyun daha sonra Kasım 2018'de 5 dolarlık bir fiyat etiketi ile PC'ye geldi. İlginçtir ki 2020 yazına kadar Aramızdan kimsenin haberi yoktu. Yani iki buçuk yıllık bir oyun birdenbire ortaya çıktı ve birdenbire tüm dünyayı kasıp kavurmaya başladı ve 2020'ye damgasını vurdu. Apptopia'nın yayınladığı veriler iOS ve Android platformları için tüm dünyayı kapsayacak şekilde alındı. Ancak Çin'de yalnızca iOS için veri var. Çin'deki Android verileri dahil edilmiş olsaydı, tablo muhtemelen biraz farklı görünürdü.

Son olarak verilerde lite versiyona sahip uygulamaların normal uygulamalarla da değerlendirildiği belirtiliyor.

Bunlara da Göz Atın

Konami’nin Irak’taki savaşı konu alan iptal edilen FPS oyunu Six Days in Fallujah yeniden duyuruldu

Konami 2009 II'de iptal edildi. Felluce Muharebesi konulu Six Days in Fellujah savaş oyunu yeniden duyuruldu. Bu yıl çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.