Koronavirüs mutasyona uğradı! Türkiye’den ilk tedbir

Dünyada görülen koronavirüsün ilk yılı geride kalırken, virüsün etkileri devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 'koronavirüsün mutasyona uğradığı' haberleriyle sarsılan umutlar, alınan tedbirlere bırakılmaya başlandı.

İlk bildirildiği kadarıyla İngiltere'de görülen mutasyona uğramış yeni koronavirüs, diğer Avrupa ülkelerinde de tek tek karşımıza çıkıyor. İngiltere'de başlayan bu 'mutasyona uğramış koronavirüs', sonraki süreçte en az beş ülkede daha görüldü ve önlemler alındı. İlk önlemlerden biri, tüm dünyada aktif uçuşları olan Türk Hava Yolları'ndan geldi.
Twitter'dan koronavirüsle mücadele için yeni bir adım
Koronavirüs mutasyona uğradı, hangi önlemler alınıyor? Haberle mahvolduk. İngiltere'de koronavirüsün mutasyona uğramasının ardından dünya yeniden alarma geçti. THY, ihtiyati tedbir olarak İngiltere ve Hollanda uçuşlarını 48 saat erteleme kararı aldı. Ayrıca sadece bu ülkelere değil Fransa, İtalya ve Belçika'ya da tüm uçuşların askıya alındığı açıklandı. Daha sonra da benzer bir kararın İspanya'dan gelmesi bekleniyor. Almanya'da henüz mutasyona uğramış virüs görülmemekle birlikte İngiltere ve Güney Afrika ile uçuşların durdurulduğu açıklandı.

COVID-19 için aşılama çalışmaları devam ederken, yeni mutasyona uğramış koronavirüs salgını için derhal önlemler alındı. Türkiye, Avrupa'dan çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamaktadır. Söylenen mutasyonlar kriz sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin, eşi Hollanda'dan Danimarka'ya ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye gerçekleştirilecek uçuşun geçici olarak durdurulduğunu açıkladı.
Mutasyona uğramış yeni koronavirüs hakkında ne biliyoruz?
İngiltere'de bir kez görüldüğü bildirilen bu yeni koronavirüsü mutasyona uğrattı. Bilim adamlarının üzerinde çalışmaya başladığına göre, bu virüsün geçmişe göre yüzde 70 daha bulaşıcı ama daha ölümcül olduğuna dair henüz bir kanıt yok.

Yeni mutasyona uğramış virüs İngiltere'den sonra Hollanda, Danimarka, Avustralya, Belçika, Güney Afrika ve İtalya'da görüldü. . Yüzde 70 daha hızlı yayılan virüs için uçuş seferleri durduruldu. Önümüzdeki günlerde bu mutasyona uğramış virüs hakkında daha detaylı bilgi almayı umuyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.