Koronavirüse karşı İzlanda’da sevindiren gelişme

İzlanda’da 30 binden fazla kişi üzerinde yapılan araştırma, antikorların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisinin ardından en az 4 ay koruma sağladığını gösterdi.

Hastaneler, üniversiteler ve sağlık profesyonellerinin desteklediği araştırmada, Kovid-19 ile mücadele eden kişilerde oluşan antikorların tanı konulduktan sonra en az 4 ay tükenmediği görüldü. Çalışmada İzlanda’da Kovid-19 testi yaptıran 30 binden fazla kişi incelendi.

Konuyla ilgili önceki çalışmalarda Kovid-19’a karşı antikorların çok hızlı bir şekilde ortadan kalktığı izlenimi vardı.

Çalışmanın bulgularının yayınlandığı New England Journal of Medicine. Harvard Üniversitesi ve ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri’nden uzmanlar dergiye şu açıklamada bulundu:”Eğer aşı, doğal enfeksiyonda olduğu gibi uzun süre antikor üretimini teşvik ederse, bu, öngörülemeyen ve yüksek derecede bağışıklığa karşı bağışıklığın ümitini doğurur. bulaşıcı yeni tip koronavirüs çabuk bitmeyecek “. İzlanda’da büyük çaplı bir çalışma Kovid-19 salgınındaki en büyük gizemlerden biri, virüsün gelecekteki bir enfeksiyona karşı koruyucu bir etkisinin olup olmayacağı ve ne kadar süreceği.

Bunlara da Göz Atın

Mutasyon geçiren koronavirüs çocuklar arasında daha hızlı mı yayılıyor?

Bilim adamları, koronovirüs mutasyonundan kaynaklanan yeni varyantın çocuklar arasında daha kolay yayılma olasılığını araştırıyor. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.