Microsoft, Çin’i ABD’deki Kurumların E-Postalarına Saldırmakla Suçladı

Microsoft, ABD'deki kurumların e-postalarına yönelik saldırılarla ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda, ABD'deki kurumların e-posta adreslerine yetkisiz erişim sağlamaya çalışan ve bu yolla şirketler hakkında bilgi edinmeyi hedefleyen hacker grubunun arkasında Çin devletinin olduğu belirtildi.

Microsoft kısa süre önce bir karma gerçeklik platformu olan Microsoft Mesh'i tanıttı. Şirket, merak uyandıran yeni karma gerçeklik platformu Microsoft Mesh'i tanıttıktan sonra siber saldırılar hakkında bazı açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamalarda Çin merkezli bir hacker grubunun siber saldırılarını anlattı. Microsoft'un iddialarına göre Çin merkezli hacker grupları, ABD merkezli kurumların e-postalarına siber saldırılar düzenledi. Siber saldırılar günümüz dünyasında çok karşılaştığımız bir şeydir, ancak büyük kuruluşların e-postalarına saldırmak ve bu nedenle onlar hakkında önemli bilgiler elde etmek çok yaygındır. Microsoft'un açıklamalarının ilginç olmasının nedeni, bunun bir siber saldırı olması değil, saldırıyı kimin gerçekleştirdiği iddiasıdır.

Microsoft:"Siber saldırıyı gerçekleştiren HAFNIUM grubunun arkasında Çin devleti var"

Dört farklı zafiyetten yararlanarak siber saldırılar yapan grubun adının HAFNIUM olduğunu açıkladı. Açıklamanın en can alıcı noktası, bu grubun arkasında Çin devletinin olduğu iddiasıydı. Microsoft, Çin hükümetini HAFNIUM grubunu destekleyerek Çin dışında siber saldırılar gerçekleştirmekle suçladı.

Bunlara da Göz Atın

Facebook aşı karşıtı gönderiler için harekete geçti

Facebook, koronavirüs aşıları hakkında yanıltıcı bilgiler yayan kişiler için harekete geçti. Şirket, sahte aşı bilgilerini platformlarında yasaklayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.