Microsoft, Google ve Qualcomm, Nvidia’nın ARM’ı satın almasına karşı çıkıyor

Eylül 2020'de Nvidia, ARM'ı 40 milyar dolara satın aldığını duyurdu. Anlaşma, SoftBank Group ile şu anda ARM Holdings'in sahibi olan ve yasal onay bekleyen Nvidia arasında sağlandı. CNBC ve Bloomberg'in raporlarına göre, Microsoft, Google ve Qualcomm, anlaşmanın dünyadaki düzenleyiciler arasındaki rekabete zarar verebileceği endişelerini dile getirdi.

ARM, çip tasarımlarını ve yazılımlarını Apple, Intel, Samsung Electronics, Amazon ve diğer birçok büyük teknoloji şirketine lisanslar. Buradaki endişe, Nvidia'nın ARM'a sahip olması durumunda rakiplerin teknolojiye erişimini sınırlayabilir veya erişim maliyetini artırabilir.

Bloomberg ve CNBC'deki kaynaklara göre, Microsoft, Google ve Qualcomm, konuyla ilgili kamuya açık bir şekilde konuşma yetkisine sahip olmadıkları için tanımlanmamaları istenen antitröst. Nvidia, satın almanın yapay zekayı geliştirmekle ilgili olduğunu savundu, Nvidia'nın grafik kartlarında makine öğrenimi destekli yükseltmelerden yoğun bir şekilde sürücüsüz arabalardaki çalışmalarına odaklandığı bir alan.

Bir Nvidia sözcüsü CNBC'ye söyledi. :“İnceleme sürecine devam ederken, hem düzenleyicilerin hem de müşterilerin ARM'in açık lisanslama modelini sürdürme ve ARM lisans sahipleriyle şeffaf, işbirliğine dayalı bir ilişki sağlama planımızın faydalarını göreceğinden eminiz. ARM vizyonumuz, tüm ARM lisans sahiplerinin işlerini büyütmelerine ve yeni pazarlara açılmalarına yardımcı oluyor. mcı olacak. "ifadelerini verdi.

Bunlara da Göz Atın

5nm Exynos 1080 tanıtıldı: Samsung’un yeni yıldızı

Samsung, bir etkinlikte 5nm işleminde üretilen Exynos 1080 yonga setini tanıttı. Exynos 1080, ilk olarak Vivo'nun gelecek telefonlarında kullanılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.