Realme 4K SLED akıllı TV ortaya çıktı! Dünyada ilk

Realme, SLED ekran teknolojisini kullanan akıllı televizyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirket CEO'su, Twitter'da yeni televizyonla ilgili önemli bir paylaşım yaptı. Realme'de SLED akıllı TV ile ilgili ilk bilgileri de verdi. Bu yeni teknoloji QLED'e önemli bir alternatif olacak mı?
Realme SLED akıllı TV ne zaman tanıtılacak?
Realme'nin uzun süredir 4K akıllı TV geliştirdiği ortaya çıktı, ancak televizyonun hangi özelliklere sahip olduğu bilinmiyordu. Bugün ortaya çıkan bilgilere bakıldığında, şirket yeni bir ekran teknolojisi ile gelecek. Hindistan'da yapılması beklenen tanıtımın Ekim ayında gerçekleşmesi bekleniyor.
Asas
Realme, Hindistan pazarındaki ilk akıllı TV modelini de ortaya çıkardı. Bugün, şirketin CEO'su Madhav Sheth tarafından Twitter'da yayınlanan bir gönderide, Realme akıllı TV kutusunun yanında SLED ile birlikte durduğu bir fotoğrafını paylaştı.
SLED ekran teknolojisi nasıl çalışır? Normalde LCD tabanlı panellerin arka tarafını aydınlatmak için beyaz ışık kullanılır ve RGB filtreler sayesinde renkler elde edilir.

SLED ekran teknolojisi, beyaz ışık yaymak yerine kırmızı yeşil ve mavi LED ışıklar kullanır. QLED teknolojisi, mavi ışıkla başlayan ve bu ışığı emerek diğer renkleri oluşturan kuantum nokta parçacıklarını kullanır. SLED ile kırmızı, mavi veya yeşil RGB renkleri oluşturmaya çalışmak yerine her renk için doğru dalga boyunu oluşturmaya çalışır. Realme mühendislerinin iddiasına göre, bu, QLED ekranlardan daha doğru renkler ve daha yüksek görüntü kalitesi ile sonuçlanır.

Şu an için SLED 4K akıllı TV 55 inçlik bir panelde göründü. Televizyonun teknik özellikleri henüz açıklanmadı. Ancak SLED gerçekten de QLED'e önemli bir alternatif olabilirse, Realme panel pazarında önemli bir yere gelebilir gibi görünüyor. Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bunlara da Göz Atın

Snapchat’e arkadaş kontrolü özelliği geliyor

Snapchat, kullanıcılara istenmeyen bağlantıları kişi listelerinden kaldırmalarını hatırlatacak yeni bir özellik sunuyor. "Arkadaş kontrolü" adlı özellik yakında kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.