Haftalık insülin enjeksiyonu faz 2 denemelerini başarıyla tamamladı

Yeni enjeksiyon diğer aşamaları da başarıyla tamamlayabilir ve klinik kullanıma sokulursa geleneksel günlük enjeksiyon ihtiyacının ortadan kalkabileceği ve geriatrik kişilerin, özellikle bakımı zor olanların tedavisinin çok yönetilebileceği görülmektedir. daha düzgün. Buna ek olarak, enjeksiyonun haftalık olarak uygulanması, bunama hastası kişiler için ilaç takibini kolaylaştırabilir. Yeni ilacın 3. Faz denemelerinin bu yılın sonunda başlaması planlanıyor. The New England Journal of Medicine'de yayınlanan yeni araştırmaya göre diyabetik hastalar için haftada 1 doz olarak kullanılan insülin enjeksiyonu, faz 2 denemelerini başarıyla tamamladı. Raporlara göre, haftalık doz, aynı rutinde kullanılan günlük dozlar kadar güvenli ve etkilidir, ancak haftalık enjeksiyonun 3. aşama denemelerine başlaması planlanmaktadır.

Yeni geliştirilen icodec, 247 kişiyi içeren çift kör Faz 2 denemelerinde plasebo alan bir kontrol grubu ile test edildi ve 26 haftalık çalışmanın bir sonucu olarak, iki grup arasında olumsuz etkiler açısından anlamlı bir fark yoktu. Haftalık icodec tedavisi alan hastaların her birinin kan şekeri seviyeleri test edildi ve sonuçlara göre yeni ilaç, rutin olarak kullanılan günlük insülin enjeksiyonları ile eşit şekilde kan şekeri seviyelerini düzenleyebildi. Enzimatik bozulmayı önlemek için 2. gün olan insülin analoğu formunda modifiye edilerek albümine bağlanarak 7 gün boyunca yavaş ve stabil bir insülin salınımı oluşturacak şekilde üretilmiştir.

Bunlara da Göz Atın

Susuzluğa karşı verilen mücadelede, yeraltı barajları önemli avantajlar sağlayabilir

Ülke genelinde 100 yer altı baraj inşaatı projesini hayata geçiren Tarım ve Orman Bakanlığı kuraklık ve kuraklıkla mücadelede elimizi güçlendirmeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.