Ücretsiz Google Meet için kötü haber

Google'ın başarılı çevrimiçi video konferans uygulaması Meet hakkında yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere, ücretsiz Google Meet kullanımına ilişkin yeni bir kısıtlama olacaktır. Google'ın önceki açıklamalarının ardından beklentiler değişmiş görünüyor.
Google başka bir uygulamayı sonlandıracak
Ücretsiz Google Meet kullanımı için zaman sınırlaması
Öncelikle Google, pandemi sürecinin başında Meet uygulamasıyla ilgili önemli bir açıklama yaptı. Online konferans uygulamasını sadece kurumsal hesapların değil, ücretsiz bireysel hesapların da kullanabileceği belirtildi. Zoom bu duyurunun ardından rakibi olarak çok daha fazla kullanıcıya ulaşmaya başladı.

Şimdi ücretsiz hesap kullanımının 60 dakika ile sınırlandırılacağı açıklandı. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, 1 Kasım 2020 itibariyle, ücretsiz Google Meet kullanımı için maksimum konferans süresi 1 saat olarak belirlenecek.

Şimdiye kadar, ücretsiz kullanıcılar 100 kişiye kadar sınırsız süreli video konferans başlatabilirdi. Aslına bakarsan kişi sayısı değil zaman kısıtlaması vardı. Önümüzdeki günlerde yeni kısıtlamalar yapılıp yapılmayacağı da merak konusu. Görünüşe göre Zoom, Google karşısındaki etkisini Ekim 2020'ye kadar artırmaya devam edecek. Önümüzdeki günlerde de yeni bilgiler gündemde olmaya devam edecek.

Bunlara da Göz Atın

Chrome, macOS’ta Safari’den 10 Kat Fazla RAM Kullanıyor

Google Chrome'un Windows bilgisayarlarda bile aşırı RAM kullanımı tartışmalı olsa da, Flotato'nun yaratıcısı Morten Just …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.