Türkiye’de de Uygulanan Sinovac Aşısının Etkinlik Oranları Bizzat Firma Tarafından Açıklandı

Çinli Sinovac firması tarafından geliştirilen ve ülkemizde uygulanan CoronaVac aşısının etkinlik oranları açıklandı. Hastaneye yatış ve ölümlerin önlenmesinde% 100 etkili olduğu bildirilen aşı, enfeksiyonu önlemede% 50,65 etkinlik oranına sahip.

Koronavirüs salgını kapsamında dünya genelinde aşılama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Şu anda birçok farklı aşının kullanılmasına izin veren farklı ülkelerde, Türkiye'de ise Çinli Sinovac firması tarafından geliştirilen coronavac aşı yoğun olarak kullanılıyor. Doğal olarak, bu aşının bu kadar çok etkisi olması ilginçtir.

Brezilya'da yapılan denemelerde% 50 etkinlik gösteriliyor, geçtiğimiz aylarda üreticiyle yapılan ikinci aşama raporlarında üreticiye yapılan koronavak aşı raporlarında% 91,25 Çin Sinovac aşısının etkin oranının% 100 etkili olduğu açıklanarak tartışmaya yol açıyor Açıklamaya göre hastaneye yatışları ve ölümleri önleme, enfeksiyonu önlemede% 50,65'lik bir etkinlik oranına sahip. Diğer bir deyişle aşı, enfeksiyon riskini önlemede yetersiz kalsa da hastalığın şiddetini ve ölüm riskini ortadan kaldırır. 12 bin 396 kişi ile açıklanan deneyde, aşının tıbbi tedavi gerektiren vakaları% 83,7 oranında engellediği de belirtildi. Deneylerde, aşının etki oranının katılımcılara iki doz uygulamasından 14 gün sonra değerlendirildiği belirtildi. koronavirüsl Hastaların deneyine katılanlar arasında tedavi gören sağlık çalışanlarının yargı alanında bulunan vurgu vardı.

tarafından yapılan açıklama Sinovac'ın dahil olduğu sağlık çalışanları ve genel halkın aşı Türkiye'de iki aşamada test edildi ve 91,25'lik analize göre koronavirüsü önleme vakalarının yüzde 29'u aşının yaygın kullanımını onayladı:

Öte yandan Çin, Sinovac şirketi tarafından geliştirilen CoronaVac aşısının yaygın kullanımını onayladı. Ulusal Tıbbi Ürünler İdaresi'nden (NMPA) yapılan açıklamada, aşının acil kullanım kapsamında risk grupları dışındaki genel nüfusa uygulanmak üzere şartlı pazarlama izni verildiği bildirildi.

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.