Yapay Zeka Tarafından Üretilen Aslında Var Olmayan İnsanların Fotoğrafları Satılmaya Başladı

Yapay zeka, gerçekte orada olmayan insanların fotoğraflarını üretme yolunda ilerledi. Bazıları varolmayanların fotoğraflarını ve görüntülerini satmaya ve kullanmaya başladı.

Teknoloji ve yapay zeka ilerledikçe oldukça farklı ve ilginç kullanımlarla karşılaşmaya devam ediyoruz. Artık var olmayan insanların fotoğraflarını satın alabileceğiniz web siteleri var. Bu sahte insanlar sandığınızdan daha yaygındır. Diyelim ki Tinder'a girdiniz ve biriyle eşleştirdiniz. Veya sosyal medyada trol yapan birinin profil fotoğrafına baktınız. Belki bir sitede bir ürün incelemesi okurken rastladınız. Bu insanların hiçbiri gerçek olmayabilir. NVIDIA tarafından geliştirilen yapay zeka, son yıllarda gelişti. New York Times'ın interaktif içeriği de bir yapay zekanın insanları nasıl şekillendirebileceğini açıkça gösteriyor.

Sahte insan fotoğraf pazarı

Var olmayan kişilerin görüntülerinin yapay zekaya dayalı olarak oluşturulduğu ve satıldığı birçok platform veya web sitesi var. Generated.Photos sitesinde "özel, endişesiz" bir sahte kişi edinmek için 2,99 $ yeterlidir. İsteyenler 1000 kişiyi 1000 dolara alabilir. Diyelim ki şirketinizin sitesini daha global olarak göstermek istiyorsunuz, ancak aynı zamanda rakiplerinizin bulabileceği stok fotoğraflardan da uzak duruyorsunuz. Çözüm basit, bu haberdeki siteyi ziyaret ederek ücretsiz hayali bir insan fotoğrafı elde edebilirsiniz. Hatta bu hayali kişiyi etnik köken ve yaş gibi kriterlere göre de belirleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.