Yüksek kapasiteli İHA Aksungur seri üretime girdi!

Türkiye savunma sanayi tarafında çalışmaya devam ediyor. Teknoloji tarafında ürettiğimiz en katma değerli araçlar olan İHA'lar daha çok bölgeye ulaşıyor. TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil, Aksungur (Anka-2) için açıklama yaptı. "Daha fazla yük taşıyabilen ve havada daha fazla kalabilen Anka-2 (Aksungur) serimizin seri üretimine başladık" diyerek müjdeli haberi veren Kotil, ismini daha çok duyacağımız Aksungur'un da altını çiziyor, seri üretim ile daha çok bölgeye ulaşacak.
Tam otonom AKINCI TİHA iniş ve kalkışta başarılı oldu!
Aksungur artık seri üretimde
Aralık ayında üretime başlayacağı açıklanan İHA için Kotil, Anka'nın halefi Aksungur'un seri üretime başladığını duyurdu; “Anka, daha fazla yük taşıyabilen, -2'miz seri üretim yapıyoruz. Anka-2'yi 48 saat havada kaldık. böylelikle uzak bir yerden kontrol edilebildiği için, Türkiye'nin kontrol merkezindeki herhangi bir noktaya her yöne gidip gelebiliyor. Bugün bir dünya turu yaptılar ama umarım yakında İHA'larımız dünya turu atar. "

Anka-2, aynı zamanda Aksungur olarak da bilinir, yüksek hizmet ve yük kapasiteli İHA olarak tanımlanır. Anka-Aksungur Gözetim için İHA Sistemi , Keşif ve Saldırı Görevleri; gündüz / gece istihbarat, gözetleme, keşif ve saldırı görevleri EO / IR, SAR ve SIGINT, yükleri ve çeşitli havadan havaya çalışan orta irtifa uzun süreli insansız hava aracı sistemi olarak konumlandırılmıştır. kara silahları. 170 motoru var.

Anka-2 Aksungur'un motor tipi PD-170 çift turbo dizeldir ve 2X170 HP motor gücüne (deniz seviyesi, ISA), kanat açıklığı 24M ve maksimum kalkış ağırlığı 3.300 kilogramdır.Bu araç tam otonom çalışma sağlarken, çift yedekli otomatik uçuş kontrol sistemi, otomatik kalkış ve iniş sistemi, elektrik enerjisi üretim sistemi ve yedekli şifreli dijital veri bağlantısına sahiptir. esneklik ve DO-178 B uyumlu yazılım, DO-254 uyumlu donanım mevcuttur.

Bunlara da Göz Atın

Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek

Google, bu ay Pixel telefonlarda Fit uygulamasına kalp ve solunum hızı monitörleri ekliyor ve bunları gelecekte diğer Android telefonlara da eklemeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.