ABD’de Tatil Sezonunda Teslim Edilmesi Beklenen 3 Milyar Kargo Bulunuyor

Tatil sezonunun başlaması ve koronavirüsün etkisiyle önümüzdeki günlerde ABD'de nakliye firmalarını zor günler bekliyor. Raporlara göre, bu yıl teslim edilecek paket sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık% 40 arttı.

Online alışveriş, pandeminin etkisiyle tüketiciler ve şirketler için bir yaşam tarzı haline geldi. Ancak, teslim edilecek 3 milyardan fazla paket olduğundan, bu tatil sezonunun ABD'de çevrimiçi alışveriş endüstrisini daha önce hiç olmadığı kadar zorlaması bekleniyor. Bu, geçen yıla göre 800 milyon daha fazla paketin teslim edilmesi anlamına geliyor.

Bu teslimatlar nakliye şirketlerini ağır şekilde zorlarken, pandemi nedeniyle zaten çok daha az müşteriye ulaşan küçük işletmeler için alarm zilleri çalıyor. Bu nedenle firmalar, müşterilerine siparişlerini teslim edemeyeceklerini düşünmeleri için herhangi bir sebep vermek istemiyorlar.

Nakliye şirketleri fazla mesai yapıyor:

Birçok nakliye şirketi hafta sonu teslimatlarını artırdı ve yüksek talebi karşılamak için daha fazla işçi işe aldı. Perakendecilere karşı güçlü bir kaldıracı olan bu şirketlerin, tatil sezonunda gönderilere fahiş ek ücretler uyguladığı ve her gün kaç paket gönderileceği konusunda katı kısıtlamalar getirdiği de biliniyor. . Bu noktada nakliye firmaları tatil sezonunda aksarsa, bu büyük ölçüde kendi lojistik işini kuran ve bu alanda giderek daha bağımsız hale gelen Amazon'un hakimiyetini güçlendirecektir.

Yüzbinlerce mevsimlik işçi işe alındı:% 30 ila% 40 daha yüksek. Ancak bu seviyelere çok daha erken ulaşıldı ve endüstri devi Amazon bile salgının ilk günlerinde talebe yetişmekte zorlandı. Öte yandan nakliye firmaları önümüzdeki döneme daha iyi hazırlandıklarını söylüyor. Bu noktada FedEx, 70.000 mevsimlik çalışanı işe aldığını, UPS ise 100.000 kişiyi işe alacağını söyledi. Ancak, Kuzey Amerika'da 100 yeni sipariş karşılama deposu, ayırma merkezi ve teslimat tesisi inşa ettiğini söyleyen Amazon'a kıyasla tüm bunlar bile solgun. Öyle ki, şirket yılın başından bu yana 275.000 tam zamanlı ve yarı zamanlı işçi ve artan hacmi idare etmek için 100.000 mevsimlik işçiyi işe aldı.

Bunlara da Göz Atın

beIN Sports, “Be Fair” Logosu İçin Fenerbahçe’yi Mahkemeye Veriyor

Yayıncı ile yaşadığı gerilim nedeniyle Adil Olun yazılı tişörtlerle maç öncesi ve sonrasında röportajlarda yer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.