Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft’un PC’de En İyi Çıkış Yapan Oyunu Oldu

Ubisoft tarafından bu ay yayınlanan Assassin's Creed Valhalla, şimdiden serinin en başarılı oyunlarından biri haline geldi. Oyun, ilk hafta AC serisinin en çok satan yapımı olmayı başardı.

Dün verdiğimiz bir raporda, Assassin's Creed Valhalla'nın Birleşik Krallık'ta Call of Duty:Black Ops Cold War'dan daha fazla fiziksel kopya sattığından bahsetmiştik. Ancak görünüşe göre oyuna olan bu yüksek talep sadece İngiltere'de gerçekleşmedi. Ubisoft, hemen hemen tüm mevcut konsollar için piyasaya sürdüğü yeni Assassin's Creed oyunuyla ilgili bu ay bir duyuru yayınladı. Ubisoft, Assassin's Creed Valhalla'nın bugüne kadarki tüm Assassin's Creed oyunlarının en yüksek açılışını yaptığını belirtti.

Assassin's Creed Valhalla, en yüksek açılış AC oyunuydu

Önceki Assassin's Creed oyunlarından daha fazla kopya sattığını söyledi. Oyun Steam'de yayınlanmasa da Ubisoft'un şu ana kadar PC'deki en büyük açılışı olmayı başardı.

Oyunun yapımcısı Julien Laferriere, elde edilen başarıya verdikleri destekten dolayı taraftarlara teşekkür etti. COVID-19 salgını sırasında takımların oyunu yayınlamasının çok zor olduğunu belirten Laferriere, Assassin's Creed Valhalla için de çok güçlü içerik planlarının bulunduğunu belirtti. Ubisoft, oyunla ilgili bazı ilginç istatistikleri de paylaştı. Buna göre oyuncular; Assassin's Creed, Valhalla'nın açık dünyasında 4 milyon km yol kat etti, 55 kampüs binası inşa etti, 3,5 milyon Orlog oyunu oynadı ve 1,8 milyon içki yarışı kazandı.

Bunlara da Göz Atın

Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekoru Kıran Valheim, Dünyanın En Çok Oynanan 2. Oyunu Oldu

Valheim, eşzamanlı oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı. 502 bin oyuncuya ulaşan Valheim, dünyanın en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.