Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekoru Kıran Valheim, Dünyanın En Çok Oynanan 2. Oyunu Oldu

Valheim, eşzamanlı oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı. 502 bin oyuncuya ulaşan Valheim, dünyanın en çok oynanan ikinci oyunu oldu. Dota 2'yi geride bırakan oyun, şu anda anlık 1,1 milyon oyuncuya sahip olan CS: GO'nun tek rakibi.

Geçen hafta sizlerle paylaştığımız bir raporda, Valheim adlı bir hayatta kalma oyunundan bahsettik. Oyun çok yeni olmasına rağmen dünyanın en popüler oyunlarını geride bıraktı ve eşzamanlı oyuncularda 350.000 bandını aştı. Birkaç gün önce bu oyunun satış rakamının 3 milyonu aştığı ortaya çıktı. Son haberler, Valheim'in yeni bir rekor kırdığını ortaya koyuyor. Valheim dün itibarı ile anlık oyuncu sayısını 500 binin üzerine çıkardı. Bu, oyunu Steam'deki en eşzamanlı ikinci oyun haline getirdi. Valheim, maksimum 1.1 milyon eşzamanlı oyuncu sayısı olan CS:GO'ya ulaşmak için henüz erken olsa da, mevcut veriler oyunun Dota 2'yi geçtiğini ortaya koyuyor. Son haftalardaki popüler hayatta kalma oyunu, adını tarihe yazdırmayı başardı. .

5 kişilik bir ekipten eşi görülmemiş başarı

Valheim, Iron Gate Studios adlı bir şirket tarafından geliştirildi. Sadece 5 kişilik bir gruptan oluşan Iron Gate Studios'un kurucu ortaklarından yaptığı açıklamalarda, satış tutarının belli bir seviyede olacağını öngörürken, milyonlarca satış da onlar için sürpriz oluyor. Ayrıca firma, oyunun satış rakamlarından fazlasıyla memnun.

Bunlara da Göz Atın

Steam’e Yeni Bir Türk Yapımı VR Oyun Geliyor: ‘Naau: The Lost Eye’

Steam, 25 Şubat'ta yepyeni bir VR oyununa ev sahipliği yapacak. Bağımsız Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.