Twitter’dan Sonra TikTok da Clubhouse’a Rakip Bir Uygulama Geliştiriyor

Sosyal medya devleri, Clubhouse'un ses odası özelliğini onlara entegre etmek için mücadele ediyor. Son olarak TikTok, Çin'de kullanılacak Clubhouse benzeri bir uygulama üzerinde çalışmaya başladı.

Son yıllarda sosyal medya uygulamalarında bir doygunluk var. Bu süreçte yeni fikirlerin daha az çıkmaya başladığını gördüğümüzde insan olarak tüketimimiz de hızlandı. Elbette bu dönemlerde ortaya çıkan yeni fikirler var. Bu fikirler, önceki sosyal medya platformlarıyla hızla entegre edilebilir. Bunun son örneği ülkemizde de popüler olan Clubhouse uygulaması oldu.

Odalarında ünlü isimler dahil birçok isimle sohbet edebileceğiniz veya sohbet edenleri dinleyebileceğiniz kulüp binası; Facebook ve Twitter gibi platformların da ilgisini çekti. Bu iki platformun ardından Clubhouse'un kullandığı konsepti entegre etmeye çalışan bir diğer sosyal medya devi TikTok oldu.

TikTok, Çin'deki Clubhouse'a benzer bir uygulama sunacak

Çin'in Clubhouse'u yasaklamasının ardından Çinli kullanıcılar bu uygulamaya alternatif çözümler arıyor. başlamıştı. Bu noktada Çin sosyal medya platformu TikTok'un bir çözüm hazırladığı görülüyor. Edinilen bilgilere göre TikTok, sohbet odası tarzında yeni bir uygulama geliştirmeye başladı. Aslında TikTok'un çatı firması ByteDance'in bu uygulama üzerindeki çalışmalarının sona erdiği biliniyor. İlk bilgilere göre uygulamanın Çin'e özgü olduğu düşünülüyor. Şimdilik uygulamanın TikTok ile doğrudan entegre çalışıp çalışmayacağı bilinmiyor veya yepyeni bir uygulama olacak ancak önümüzdeki günlerde kapalı beta testlerine başlanması planlanıyor. Çin'deki sansür politikaları nedeniyle hazırlanacak uygulamanın hükümeti eleştiren konuşmaları önlemek için sürekli dinleneceği tahmin ediliyor.

Bunlara da Göz Atın

Google Fotoğraflar’ın “Hikayeler” Özelliğine Yıllık Özet Geldi

Google Fotoğraflar'ın Hikayeler benzeri "Anılar" özelliğine Yıllık Özet derlemesi geldi. Tüm kullanıcılar için yayınlanan özellik, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.