beIN Sports, “Be Fair” Logosu İçin Fenerbahçe’yi Mahkemeye Veriyor

Yayıncı ile yaşadığı gerilim nedeniyle Adil Olun yazılı tişörtlerle maç öncesi ve sonrasında röportajlarda yer alan Fenerbahçe, beIN Sports ile sahaya çıkıyor. Bildirilen bilgiye göre beIN Sports, logosunu "Adil Ol" yazısı ile güncelleyen Fenerbahçe'nin fikri mülkiyet hakkını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Spor Toto Süper Lig'in resmi yayıncısı, Türkiye'nin en eski spor kulüplerinden biri olan Spor, Fenerbahçe arasındaki gerginliği sona erdirmek için hiçbir zaman satılmadı. İki kurum arasında bir anlaşma olmadığı için konu şimdi mahkemeye taşınıyor.

Sporseverlerin bildiği üzere Fenerbahçe futbol takımı ve teknik ekibi bir süredir maç öncesi ve maç sonrası röportajlarını beIN yerine "Adil Ol" yazan tişörtler ve beIN Sports logosunda Spor kelimeleri ile yapıyor. Ayrıca Fenerbahçe'nin ev sahipliği yaptığı maçlarda billboardlarda aynı "Adil Ol" logoları asıldı.

BeIN Sports'tan Fenerbahçe'nin tişörtlerine "Adil Ol" logolu tepki:Fikri mülkiyet hakkını ihlal ediyor

Önceleri maç öncesi ve maç sonu röportajlarını yayınlayarak önlenen Fenerbahçe beIN Sports'un bu protestosu, şimdi de konuyu yetkililere taşımayı planlıyor. İngiliz medyasından City AM'de yer alan bir habere göre beIN Sports, Fenerbahçe'nin beIN Sports logosunu "Adil Ol" olarak değiştirmesini "fikri mülkiyet haklarının ihlali" olarak değerlendirerek konuyu mahkemeye taşıyor.

Fenerbahçe ile beIN Sports arasındaki gerilim nasıl başladı Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in takımında yer alan Hande Sümertaş, Galatasaray'daki görevinden istifa ederek beIN Sports'un medya hakları direktörlüğüne atandı. Sonraki dönemde Fenerbahçe, Hande Sümertaş'ın isteği üzerine VAR görüntülerinin manipüle edildiğini iddia ederek bir anlamda fitili ateşledi.

Bunlara da Göz Atın

Mobil Uygulama Şirketi AppLovin, Adjust’ı 1 Milyar Dolara Satın Alacak

Mobil uygulama pazarlama platformu AppLovin, satın aldığı şirketlere Berlin merkezli Adjust'ı ekledi. Uygulamaların performansını ölçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.