Yabancı Şirketlerden Komisyonsuz Hisse Alabileceğiniz ‘Midas’ Nedir?

Diyelim ki hisse satın almak için Apple, Google ve Tesla gibi yabancı bir şirkete yatırım yapmak istediniz. Bunun için bankalara başvurmanız ve her hisse alış ve satışında komisyon ödemeniz gerekiyor. Ancak kısa süre önce SPK lisansını almış olan Midas adlı yerel bir platform, bunu komisyonsuz olarak yapmanıza izin verecektir.

Yerli veya yabancı şirketlerin halka arz ettiği hisseleri erken satın alarak birikimlerinizin değer kazanmasını sağlayabilirsiniz. Ancak yabancı bir şirketten hisse satın alırken, bankadan bankaya, hizmetten hizmete değişen komisyon indirimleri söz konusudur. Yani bu işlemlerde kazancınızın bir kısmını hisselerini satın aldığınız aracın hizmetine bırakırsınız.

İzmir merkez Kogniva Yazılım A.Ş. Şirket tarafından başlatılan Midas adlı platform, herhangi bir komisyon kesintisi olmadan yabancı şirketlerden hisse satın almanızı sağlayacak. 4 Mart 2021 tarihinde SPK lisansı verilen Midas, Apple, Tesla, Facebook, Amazon, Google gibi şirketlerin işlem gördüğü NASDAQ; Coca-Cola, Boeing, AT&T gibi şirketlerin işlem gördüğü NYSE gibi köklü yabancı borsalardan hisse alma ve satma fırsatı sunacak.

Midas nedir?

Yurt içi borsa girişimi olan Midas, yabancı borsalardan komisyonsuz hisse senedi alım satım platformu olarak hayata geçirildi. Platform içinde hisse işlemleri dışında başka yatırım hizmetlerinin sunulup sunulmayacağı şu anda belirsiz. Midas'ın halihazırda 7 çalışanı bulunmaktadır ve hizmet başladıktan sonra bu sayı artabilir.

Midas'a nasıl üye olunur?

SPK lisansını alan Midas henüz hizmet vermeye başlamadı ancak e-posta adresinizi Midas'a göndermek için buraya tıklayın. İle kayıt olabilirsiniz. Midas tarafından size sağlanan bağlantıyı ne kadar çok kişiye gönderip abone yaptırırsanız, hizmete o kadar çabuk erişme şansınız olur. Yani bu kişisel bağlantı üzerinden Midas'a ne kadar çok kişi yönlendirirseniz, bekleme listesinde size o kadar fazla öncelik verilecektir.

6 Mart itibarıyla Midas'ın bekleme listesinde 32 binden fazla kişi var ve bu liste artmaya devam ediyor. Platformun hisse senedi alım satımına ne zaman açılacağına dair henüz net bir tarih verilmedi. Ancak SPK lisansını aldığı için işlemlerin yakında açılacağını söylemek mümkün. Bunun için Midas'ı yakından takip etmeniz ve üye olarak yerinizi ayırmanızda fayda var.

Midas ile ilgili gelişmeleri yakından takip etmeye ve sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Bunlara da Göz Atın

Mobil Uygulama Şirketi AppLovin, Adjust’ı 1 Milyar Dolara Satın Alacak

Mobil uygulama pazarlama platformu AppLovin, satın aldığı şirketlere Berlin merkezli Adjust'ı ekledi. Uygulamaların performansını ölçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.