Panasonic, ABD’li Yazılım Şirketi Blue Yonder’ı 6,5 Milyar Dolara Satın Alıyor

Nikkei, Panasonic'in 2011 yılından bu yana en büyük satın alımını gerçekleştirdiğini bildirdi. ABD merkezli yazılım şirketi Blue Yonder'i satın almaya hazırlanan Panasonic, Blue Yonder için 6,5 milyar dolar ödeyecek.

Pandemi döneminde firmaların satın alma süreçlerinde ciddi bir artış yaşanırken, Japon teknoloji devinin 2011 yılından bu yana yaptığı en büyük yatırım güne damgasını vurdu. 700 milyar yenlik bu anlaşmanın en büyük kaynağı Nikkei. Panasonic, Tokyo Borsasından isimsiz kaynaklar tarafından açıklanan bu satın almayı henüz doğrulamadı. Ancak Japon borsasında kaçınılmaz olarak büyük bir hareket yaratacağı belirtiliyor. Yatırımcılar Panasonic'in büyüme hacmini dikkate aldıklarında, Blue Yonder yatırımı ile pazarı harekete geçirme olasılıkları vurgulanmaktadır. Blue Yonder'in tedarik yazılımını kullanan Panasonic, geçen yıl firmanın% 20'sini satın aldı. Elektrikli araçlar için pil ve elektronik cihaz tedarik eden Tesla'nın üretim hacminin artmasıyla koordinasyon sorunları yaşamaya başladığı Blue Yonder'i satın alma zorunluluğunun olduğu iddia edildi.

Bunlara da Göz Atın

Mobil Uygulama Şirketi AppLovin, Adjust’ı 1 Milyar Dolara Satın Alacak

Mobil uygulama pazarlama platformu AppLovin, satın aldığı şirketlere Berlin merkezli Adjust'ı ekledi. Uygulamaların performansını ölçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.