Beklenen gerçekleşti! Donald Trump onayladı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, hem TikTok hem de Oracle için yeşil ışık yaktı. ByteDance çatısı altında hizmet veren sosyal medya platformu, Microsoft'un en büyük rakibi ile el sıkıştı. ByteDance, bu anlaşma onaylanmadığı takdirde ABD'deki TikTok faaliyetlerini durduracağını söyledi. Günlerce Oracle'ın Microsoft'u devre dışı bıraktığı ve TikTok ile el sıkıştığı söylendi. İddialar gerçek oldu!
TikTok karşı hamlesini yaptı:Karşı dava açıldı!
Donald Trump, TikTok ve Oracle ikilisine yeşil ışık yaktı
ABD Başkanı daha önce TikTok markasının Microsoft veya başka bir ABD şirketi tarafından satın alınmaması durumunda TikTok ekibine ambargo uygulayacağının altını çizmişti. TikTok'a 15 Eylül 2020'ye kadar süre tanıyan Trump, bu konuda kararlı olduğunu belirtti. Beyaz Saray'dan ayrılırken gazetecilerle konuşan Trump, bu anlaşmayı onayladığını duyurdu. Yaklaşık 100 milyon Amerikan vatandaşını ilgilendiren bu süreç, nihayet herkesi mutlu edecek şekilde tamamlanmış görünüyor.

Trump, TikTok uygulamasının artık güvenli bir yazılım olacağını düşünüyor. Onun için bu anlaşma kavramsal olarak çok önemli. Alınan bir bilgiye göre Oracle, TikTok şirketinin hisse bazında yüzde 20'sine sahip olacak. Bu senaryo, Walmart'ın da bu sürece dahil olması durumunda geçerli olacaktır. Çünkü dünyanın en büyük zincir mağazalarından biri olan Walmart, TikTok'tan da hisse almaya çalışıyor. Trump, Çin sosyal medya platformunun Walmart ve Oracle ikilisinin direktiflerine uygun hareket edeceğine inanıyor.

ABD Başkanı, bu üçlünün 25.000 kişiyi istihdam edeceğini ve ABD'ye 5 milyon dolar katkıda bulunacağını garanti etti. Bu sürecin başarıyla sonuçlanabilmesi için Çin'in de bu anlaşmayı onaylaması gerekiyor. Onay Çin cephesinden gelirse ABD'deki TikTok kullanıcıları derin bir nefes alacak. Trump, yeni TikTok oluşumunun Doğu Asya ülkesi ile herhangi bir ilişkisi olmayacağını vurguladı.

Bunlara da Göz Atın

Chrome, macOS’ta Safari’den 10 Kat Fazla RAM Kullanıyor

Google Chrome'un Windows bilgisayarlarda bile aşırı RAM kullanımı tartışmalı olsa da, Flotato'nun yaratıcısı Morten Just …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.