Steam’e Yeni Bir Türk Yapımı VR Oyun Geliyor: ‘Naau: The Lost Eye’

Steam, 25 Şubat'ta yepyeni bir VR oyununa ev sahipliği yapacak. Bağımsız Türk geliştiriciler tarafından geliştirilen "Naau: The Lost Eye" adlı bu oyun, kurgusal bir evrende enerji taşı çalınan Nauu adlı bir karakterin aksiyon dolu maceralarına odaklanıyor.

Her geçen gün daha da büyüyen video oyun sektörü, ülkemizdeki geliştiricilerin de ilgisini çekiyor. Bu bağlamda neredeyse her gün yeni bir Türk yapımı oyunla karşılaşıyoruz. Üstelik bu oyunların ümit vaat eden geleceği oyun dünyasının dikkatinden kaçmıyor. Bu haberimizde Gamebit Studio tarafından geliştirilen ve kısa süre sonra Steam üzerinden erişebileceğiniz bir VR oyunundan bahsedeceğiz.

Geliştirici ekibin planlaması doğrultusunda 25 Şubat'ta satışa sunulması beklenen oyunun adı "Naau:The Lost Eye". Valve Index, HTC Vive veya Oculus Rift gibi sanal gerçeklik ekipmanları ile oynanabilen oyun, benzersiz bir dünyada oyunculara eşsiz bir deneyim vaat ediyor. Naau:Aksiyon dolu bir yapım olan Kayıp Göz, grafikleriyle oyuncuları etkileyebilecek gibi görünüyor. Üç gizemli insan, Nauu'ya ait bir enerji taşı çaldı ve Nauu onun peşine düşüyor. Burada yer altı şehirleri, antik kentler ve görünmeyen yapılarla bezenmiş onlarca farklı yerde geçen oyunda amacınız, çalınan enerji taşını ipuçlarını toplayarak ve bulmacaları çözerek bulmaya çalışmaktır. Ancak bu süreçte karşılaşacağınız canlıları yenmek ve taşın verdiği enerjiyi dış kaynaklardan sağlamak zorundasınız.

Bunlara da Göz Atın

Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekoru Kıran Valheim, Dünyanın En Çok Oynanan 2. Oyunu Oldu

Valheim, eşzamanlı oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı. 502 bin oyuncuya ulaşan Valheim, dünyanın en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.