Kuzey Kore’de Koronavirüs Önlemlerini İhlal Eden Adam Alenen İnfaz Edildi

Daily Mail'in aktardığı habere göre Kuzey Kore'de koronavirüs kurallarını ihlal eden bir adam herkesin gözü önünde idam edildi. Bu olay, Kuzey Kore'nin koronavirüse karşı ciddi önlemler aldığı iddialarını pekiştirdi.

Koronavirüs tüm dünyayı etkilerken, ülkeler her gün kaç kişiye COVID-19 teşhisi konulduğunu ve COVID-19 nedeniyle kaç kişinin öldüğünü açıklıyor. Ama bu verileri paylaşmayan ve virüsün seyri hakkında hiçbir şey söylemeyen bir ülke var. Bu ülke, hiç de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Kuzey Kore'dir. Dış dünyaya kapalı olduğu bilinen Kuzey Kore, koronavirüs ile ilgili son resmi açıklamasını 4 ay önce yaptı. Ülkenin resmi haber ajansı KCNA tarafından paylaşılan haberde, Kuzey Kore'de ilk kez bir koronavirüs şüphelisinin tespit edildiği bildirildi. Ancak ülke bugüne kadar herhangi bir vaka açıklamamıştı. Koronavirüs önlemlerini ihlal eden adam idam edildi:Bugün Kuzey Kore farklı bir olayla gündeme geldi. Daily Mail'e göre, Çin sınırı boyunca kaçakçılık yapan bir adam 28 Kasım'da halkın önünde idam edildi. Bu adamın infaz sebebi 'koronavirüs kurallarına aykırı' olarak verildi. Yetkililerin, tüm insanları kurallara uyması için cesaretlendirmek için adamı vurduğu belirtildi. Bu olay, Kuzey Kore'nin koronavirüse karşı son derece ciddi önlemler aldığı iddialarını da güçlendirdi. Eylül ayında yayınlanan bir habere göre, Güney Kore'den Kuzey Kore'ye gitmeye çalışan bir balıkçı görevlisi, sınırı geçtikten sonra dur ihtarına uymadığı için vuruldu. Bu kişinin koronavirüs önlemleri kapsamında yakıldığı iddia edildi. Olay meydana geldiğinde Kuzey Koreli yetkililer Güney Kore'ye bir özür mektubu gönderdi.

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.