Oppo’dan insan merkezli tasarım felsefesi

OPPO, Çin'de düzenlenen ve endüstriyel tasarım odaklı Çin Uluslararası Endüstriyel Tasarım Fuarı'na (CIIDE) katıldı. OPPO, dördüncü kez düzenlenen ve 'Yeni Tasarımlar, Yeni Trendler, Yeni Momentum' temasıyla düzenlenen fuarda insan merkezli tasarım felsefesinden yola çıkarak birçok yeni kavramsal tasarımı sergiledi.

Oppo'dan 5G ile çalışan Reno 5 hareket ediyor!
OPPO ve nendo stratejik işbirliği
OPPO için tasarımlar, Oki Sato tarafından kurulan Japon endüstriyel tasarım stüdyosu nendo tarafından oluşturuldu. Bu adım, OPPO ve nendo arasındaki gelecekteki tasarım olanaklarını araştıran yakın işbirliğinden kaynaklanıyor. OPPO ayrıca, şirketin kuruluşundan bu yana meydana gelen etkileşimi, form tasarımındaki benzersiz anlayışı ve keşfini ve kullandığı malzemeleri sergileyerek klasik ürün tasarımlarını sergiledi.

Çin Uluslararası Endüstriyel Tasarım Fuarı'nda OPPO, önde gelen Japon endüstriyel tasarım stüdyosu nendo ile üzerinde çalıştığı 'kayar telefon' ve 'müzik bağlantısı' tasarımlarını sergiledi. 'Sürgülü telefon' fikri, OPPO ve nendo'nun akıllı telefon kullanıcılarının çevrelerindeki dünyayla etkileşimde bulunmak için akıllı telefonlarına giderek daha fazla güvendiklerini keşfetmelerinden doğdu. Akıllı telefon, işlevselliği daha da desteklemek için giderek daha fazla boyutta tasarlandı. Öte yandan, daha büyük telefonlara yönelik bu eğilim, kullanıcılar için artan bir endişe haline geldi.
Bu anlayışla oluşturulan 'sürgülü telefon' konsepti, aynı yönde katlanan menteşelerle tutturulmuş üç adet katlanabilir ekran ile tasarlandı. Kullanıcılara, gerektiğinde akıllı telefonun şeklini değiştirme esnekliğini göstererek, istedikleri zaman boyutu değiştirme olanağından yararlanmalarını sağlar. Ek olarak, telefona yerleşik olarak gelen bir ekran kalemi, kullanıcıların telefonu iş veya daha karmaşık görevler için kullanırken üretkenliği artırmasına olanak tanır. OPPO'nun Baş Endüstriyel Tasarım Tasarımcısı Xiao Bo şunları söyledi:uyum içinde. OPPO, son teknoloji ve estetik tasarım ile kullanıcılara keyifli bir ürün deneyimi sunmayı hedefliyor. Bu ortaklık, kullanıcılar için çığır açan bir teknoloji ürünü yaratırken 'insanlara' odaklanmamız gerektiği inancına dayanıyor. "Önümüzdeki dönemde kullanıcı dostu deneyime sahip ürünler tasarlayarak bu yaklaşımı ikiye katlayacağız."

Bunlara da Göz Atın

Snapchat’e arkadaş kontrolü özelliği geliyor

Snapchat, kullanıcılara istenmeyen bağlantıları kişi listelerinden kaldırmalarını hatırlatacak yeni bir özellik sunuyor. "Arkadaş kontrolü" adlı özellik yakında kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.