TikTok yasağı ileri bir tarihe ertelendi

ABD Ticaret Bakanlığı, geçen Perşembe gecesi yürürlüğe girecek olan TikTok yasağını erteleme kararı aldı. Yaklaşık 100 milyon Amerikalı TikTok kullanıcısı da uygulamanın Amerika'da indirilmesini ve kullanılmasını engelleme kararının ardından rahat bir nefes aldı.
Instagram'dan gönderilerinizi silecek özellik!
TikTok yasağı ertelendi
O zamandan beri Philadelphia'da verilen mahkeme kararına atıfta bulunarak ve başvurunun Amerika Birleşik Devletleri'nde çalışması gerektiğini belirterek, yasağı daha fazla yasal gelişme sağlanana kadar erteledi. Karar şüphesiz yaklaşık 100 milyon kullanıcıyı sevinçle boğdu.

Eylül ayında, uygulamanın sahibi Çin ByteDance, Walmart ve Oracle ile ABD'deki TikTok varlıklarını TikTok Global adlı yeni bir işletmeye devretmek için anlaşmaya vardı. ABD Başkanı Donald Trump da geçici de olsa anlaşmaya verdiği desteği dile getirdi. Ancak Salı günü şirket, Washington yönetiminin iki aydır konuyla ilgili herhangi bir geri dönüş almadığını açıkladı. Başkan Trump, TikTok'un bir ABD şirketine satılması gerektiğini belirtmişti. Ek olarak, hem Trump hem de Başkan Yardımcısı Mike Pompeo, uygulamanın kullanıcı verilerini birden çok durumda Pekin yönetimine aktarabileceğini söyledi. Ancak konuyla ilgili herhangi bir kanıt sunmadı. Firma bu konudaki iddiaları her zaman reddederken, diplomatik bir anlaşmazlık nedeniyle Hindistan'da yasaklandı.

Bunlara da Göz Atın

Chrome, macOS’ta Safari’den 10 Kat Fazla RAM Kullanıyor

Google Chrome'un Windows bilgisayarlarda bile aşırı RAM kullanımı tartışmalı olsa da, Flotato'nun yaratıcısı Morten Just …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.