Pfizer BioNTech Aşısının Covid-19 Bulaşıcılığını %89,4 Oranında Engellediği Belirlendi

Alman Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Sars-CoV-2 aşısının, hastalığın yayılmasını önlemede% 89,4 gibi büyük bir verimlilik oranı sağladığı açıklandı. İnceleme İsrail'de yapıldı.

Araştırmacılar, koronavirüs aşılarının etkilerini incelemek için çalışıyorlar. Nüfusunun yaklaşık 1 / 3'ünü aşılayan İsrail, bu çalışmalar için de en önemli merkezlerden biridir. İsrail'de yapılan bir çalışmada, koronavirüs aşısı olan 1,7 milyon kişinin bilgilerini kullanarak Pfizer – BioNTech aşısının ne kadar etkili olduğu da incelendi. Aşının hastalığın yayılmasını önleme yeteneği tahminlerin bile ötesine geçti.

Uğur Şahin bile o kadar beklemiyordu

Pfizer – BioNTech aşısı, Covid-19'un% 89,4 gibi önemli bir oranda yayılmasını önleyebilir. BioNTech CEO'su Uğur Şahin, aşıyı ilk açıkladıklarında bu oranın% 60 olacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Araştırmanın sonuçları henüz resmi olarak paylaşılmadı. Bu nedenle, konu hakkında Pfizer veya BioNTech'ten herhangi bir açıklama yapılmadı. Resmi sonuçlar alındıktan sonra her iki firma da değerlendirme yapacak.

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.