Sağlık Bakanlığı’ndan Koronavirüs Aşısı Programı İçin ‘Randevu’ Hatırlatması

Sağlık Bakanlığı, sırayla koronavirüs aşısı olan vatandaşları randevu almaları konusunda uyardı. Yapılan açıklamalarda sağlık kuruluşlarının randevusuz ziyaret edilmemesi gerektiği belirtildi. Bakanlık ayrıca nasıl randevu alınacağını da hatırlattı.

Sağlık Bakanlığı, bir süredir devam eden koronavirüs aşılama programı hakkında önemli bir uyarı yaptı. Aşı sırası gelen vatandaşları ilgilendiren bu uyarıda, sağlık merkezlerine randevu almadan gitmeye gerek olmadığı belirtiliyor. Bu kapsamda bakanlık yetkilileri Merkezi Hekim Randevu Sistemine işaret ederek bu sistem üzerinden randevu alınması gerektiğini ve randevu gün ve saati geldiğinde sağlık kuruluşuna gitmek gerektiğini ifade etti. Sağlık Bakanlığı'nın Twitter üzerinden paylaştığı yazıda şu ifadelere yer verildi:Aşı yapılacak grupta iseniz Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS web, MHRS mobil) veya e-Nabız üzerinden randevu alabilirsiniz. Temas riskini en aza indirmek için randevu almadan sağlık kuruluşuna başvurmayınız.

Bunlara da Göz Atın

MEB’den Son Dakika Yüz Yüze Eğitim Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarının ardından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.