Yeni Araştırma, COVID-19 Hastası Hamile Kadınların Ölüm Riskinin 2 Kat Fazla Olduğunu Ortaya Koydu

ABD'de yapılan yeni bir çalışma, COVID-19'dan ölüm riskini ikiye katlayan bir faktör belirledi. Araştırmaya göre COVID-19 ile yakalanan hamile kadınların ölüm riski hamile olmayanlara göre 2 kat daha yüksek.

Dünya genelinde 1 milyon 200 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüse karşı çeşitli aşı ve ilaç çalışmaları devam etse de henüz tam bir çözüm bulunamamıştır. Bununla birlikte, yeni bir araştırmaya göre, normalden daha yüksek ölüm riski olan başka bir grup var:hamile kadınlar.

Hamilelik, COVID-19 nedeniyle ölüm riskini ikiye katlıyor

22 – 3 Ocak CDC (ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi) Ekim ayları arasında toplanan veriler incelendiğinde, COVID-19 hastalığı olan kadınların diğer hasta kadınlara göre iki kat daha sık öldüğü ortaya çıktı.

Çalışmanın kapsadığı tarihler arasında, COVID-19'lu 19 binden fazla gebe kadın muayene edildi. Bu hamile kadınların 33'ü öldü. COVID-19'lu hamile kadınların ölüm oranı% 0,2 olarak bulundu. Hamile olmayan kadınlarda bu oran 2 kat daha az bulundu.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi'ne göre COVID-19'lu gebelerde çifte ölüm riskinin nedeni gebelikte yüksek kalp hızı ve oksijen tüketimidir, akciğer hacminde azalma ve bağışıklık sisteminde değişiklikler olabilir.

Bunlara da Göz Atın

BioNTech COVID-19 Aşısı, Doğurganlığı Etkilemiyor Ancak Sonraki 2 Ay Hamilelik Tavsiye Edilmiyor

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere'den onay alan Pfizer ve BioNTech aşısı, kısırlığa neden olduğu iddialarıyla gündeme geldi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.