Google ve Game Factory’den oyun girişimlerine destek

Son dönemde Türkiye'deki hızlı gelişim ivmesini yakalayan mobil oyun ekosisteminin büyümesine destek veren Google, bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Google ve Game Factory tarafından başlatılan Game Factory Booster programı, büyümelerini hızlandırmak ve dünya pazarlarına açılmak için erken aşamadaki mobil oyun girişimlerini destekleyecek ve onlara çok yönlü eğitim ve mentorluk hizmetlerini alma fırsatı sunacak. ihtiyaç.

RTX 3070 Garage Deluxe 7A incelemesi ile oyun!
Game Factory Booster uygulamaları 14 Aralık'a kadar devam ediyor!

Yüksek gelişme potansiyeli ve gelecek vadeden oyun girişimleri ile Game Factory Booster programı kapsamında başlangıçtan mezuniyet ve demo gününe kadar altı ay boyunca kendilerine özel hazırlanmış kapsamlı bir çevrimiçi program. eğitim ve mentorluk desteğinden yararlanacaktır.

Çevrimiçi eğitimlerin konuları arasında oyun oluşturma, yayınlama, ölçeklendirme ve çok çeşitli teknik, görsel, oyun tasarımı ve iş stratejisi ve oyun stüdyosu yönetimi gibi yönetim konuları yer alıyor. Game Factory Booster, mobil oyun kuluçka programı katılımcıları, Google çalışanları ve sektör uzmanları, Google'ın ürün kredileri ve Google Ads, Firebase, Google Cloud, Play Store, AdMob, Looker, Open Match, Play Games Services gibi ürünleri ve program hakkında bilgi sağlama Google Geliştirici İlişkileri ekibinden Barış Yesugey, “Son yıllarda ülkemizdeki mobil oyun ekosistemi tüm dünyada dikkat çekici ve gurur verici bir başarı ivmesi yakaladı. Bu alanda büyük potansiyele sahip olan Türkiye'nin Google olarak ortaya çıkmasına destek olmak için çeşitli programlar yürütüyoruz. Bu kapsamda ülkemizde 2020 yılında Gaming Growth Lab'ı hayata geçirdik. Şimdi Game Factory ve Game Factory Booster kuluçka programı ile erken aşama mobil oyun girişimlerini desteklemeyi hedefliyoruz. Bundan sonra Google Türkiye olarak oyun sektörünün gelişmesine ve dünyaya açılmasına katkı sağlamak için bu alandaki girişimcilerin yanında olmaya devam edeceğiz. "

Oyun Fabrikası kurucusu Murat Hero, programın aşağıdaki ortağı şöyle dedi:

" mobil oyunlarda son ülkemiz Dönemde elde ettiği başarının potansiyelimizin küçük bir bölümünü yansıttığını düşünüyoruz. Önemli bir yetenek havuzumuz var ve bu ekiplerin doğru kaynaklara erişimini sağladığımız sürece bizi daha fazla başarı hikayesi bekliyor. Game Factory olarak kurulduğumuz günden bu yana birçok oyun stüdyosunun hayata geçmesini sağladık ve bağımsız stüdyoların daha iyi oyunlar yapmasına yardımcı olmaya çalıştık. Şimdi Game Factory bu desteğimizle birlikte Google Türkiye ile Booster programını bir adım öteye taşıyacak ve oyun girişimcimizin küresel başarısında onların yanında olacağız. "Program geliştirme aşamasına yapılan başvuruların değerlendirilmesinde oyun, özellik, takım yapısı ve büyüme potansiyeli gibi noktaların öncelik olarak dikkate alınacağı noktalar. Başvuru programı 14 Aralık 2020 tarihine kadar web sitesinde yer alan başvuru formu üzerinden devam edecek. .

Bunlara da Göz Atın

Eş Zamanlı Oyuncu Sayısı Rekoru Kıran Valheim, Dünyanın En Çok Oynanan 2. Oyunu Oldu

Valheim, eşzamanlı oyuncu sayısında yeni bir rekor kırdı. 502 bin oyuncuya ulaşan Valheim, dünyanın en …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.