Seat Türkiye’den yeni model atağı: Seat Tarraco ve Cupra Formentor yakında geliyor

Başarılı olan, 2020 yılında Türkiye'deki satışlarını artırarak bir grafik çiziyor. Leon'un dördüncü nesil başlattığı yeni model atağı Seat. İspanyol markası 2021 yılında saldırıya devam edecek.

Türkiye Koltuk Satış Müdürü Seda Erdem, yaptığı açıklamada, markanın en büyük SUV modeli Tarraco'nun ilk çeyrekte satışa sunmayı hedeflediklerini bildirdi. Erdem, "SUV ailemiz 7 koltuk seçeneği de bulunan Tarraco ile tamamlanacak. Yeni modellerimizin de katkısıyla bu yılı satış hacminde daha yüksek tamamlamayı hedefliyoruz" dedi. Şeklinde konuştu. E-HYBRID şarj edilebilir hibrit seçeneğinde yer alan Avrupa'da Tarraco fiyatı 31 390 Euro'dan başlıyor.

Aynı zamanda kendi markası haline gelen Cupra'nın da bu yıl Türkiye'ye geldiğini biliyoruz. Bununla ilgili bilgileri de paylaşan Erdem, Cupra'nın Formentor modelini ilk etapta Türk tüketicisiyle buluşturacağını belirtti. Cupra markasına ilk etapta beş satış noktasından ulaşılabilecek. Cupra markası Nisan ayında Türkiye'ye gelecek ve ilk Doğuş Oto Maslak'ta satışa çıkacak.

Formentor 1.5 Eco TSI 150 hp DSG motor seçenekleri ile lanse edildiğini söyleyen Erdem, Cupra Ateca ve Cupra Cupra'nın PHEV motorlu Leon modelleriyle Leon modelinin fiyatını düşük ÖTV bölgesinde tutmak için çok zaman harcadıklarını vurgulayan Erdem, şunları söyledi:Kurlarda artış olmazsa aracın ÖTV parantezi yükselmeyecektir. Şu anda Leon için yoğun bir talep alıyoruz. Euro oranı bu seviyede kaldığı sürece Leon'un mevcut motor ve ekipman seçeneklerini yüzde 50 ÖTV diliminde tutmayı planlıyoruz. "1.5 eTSI 150 bygir DSG gibi seçenekler üst seviyelere geldiğinde üst vergi diliminde olacak" dedi.

Bunlara da Göz Atın

Avrupa’da ilk kez, hibrit ve elektrikli araç satışları dizelleri geride bıraktı

Jato Dynamics'in verilerine göre, Eylül 2020'de Avrupa tarihinde bir ilk yaşandı. İlk kez, aylık hibrit ve elektrikli araç satışları dizelleri geride bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.