Renault, Fransa’daki tesislerinde Mitsubishi üretimi yapabilir

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakında yönetim ekibi, yeniden yapılanma sürecinin bir parçası olarak çok net bir strateji izlemeye karar verdi:"Güçlü olduğunuz pazara odaklanın, zayıf olduğunuz pazardan çıkın". Bu kapsamda geçen yılın ortasında bir açıklama yapan Mitsubishi, yeni modeli sadece yüzde 1 olduğu Avrupa'da satışa sunmayacağını açıkladı. Böylelikle şirket, daha güçlü olduğu Güney Asya pazarına odaklanacak ve orada büyümeye odaklanacaktır. Ancak Financial Times'ın çok yakın kaynaklara dayandırdığı haberine göre ittifak bu kararı gözden geçirme kararı aldı. Rapora göre Mitsubishi, Renault'nun Fransa'da tam kapasite çalışmayan fabrikalarını üretim için kullanabilecek. Bu, Japon üreticinin Avrupa pazarında var olmaya devam edeceği şeklinde yorumlanabilir. Elbette bunların hepsi şimdilik sadece bir söylenti. Öte yandan, böyle bir adım, Renault fabrikalarının potansiyelini kullanma ve üç şirket arasındaki işbirliğini artırma planına paralel olacaktır. Zira şimdiden binlerce kişiyi kovan Fransız markanın CEO'su Luca De Meo, şu anda ortalama yüzde 70 olan kapasiteyi artırmayı hedeflediğini belirtti.

Belirtildiği gibi Mitsubishi Avrupa pazarında kalmaya devam ederse, yeni nesil Outlander'ı Avrupa pazarında görebiliriz. Çünkü mevcut Outlander PHEV, Avrupa'nın en çok satan şarj edilebilir hibrit modelidir. Söz konusu araç, Nissan teknolojilerinden yararlanan ilk Mitsubishi oldu.

Bunlara da Göz Atın

Avrupa’da ilk kez, hibrit ve elektrikli araç satışları dizelleri geride bıraktı

Jato Dynamics'in verilerine göre, Eylül 2020'de Avrupa tarihinde bir ilk yaşandı. İlk kez, aylık hibrit ve elektrikli araç satışları dizelleri geride bıraktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.