Yaklaşık 1 Ton Ağırlığındaki Büyük Beyaz Köpek Balığı, Miami Açıklarında Tespit Edildi

Bilim adamlarının Eylül ayında işaret edip takip ettiği büyük beyaz köpek balığı Unama, Miami açıklarındaki bir uyduya sinyal gönderdi. Araştırmacılar, yaklaşık 1 ton ağırlığındaki Unama'ki'nin daha da büyüyebileceğini düşünüyor.

Yaklaşık 1 ton ağırlığındaki Unama'ki, dünyanın en büyük beyaz köpekbalıklarından biri olarak kabul ediliyor. Eylül ayı sonlarında Nova Scotia açıklarında bir elektronik izleme cihazıyla işaretlenen dişi köpekbalığı 4,7 metre uzunluğunda ve tam olarak 940 kilogram ağırlığındadır.

Unama, şu ana kadar ikinci en büyük beyaz olarak kabul edilen büyük deniz hayvanlarını izleyen ve izleyen kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Ocearch tarafından işaretlendi. Ancak bu, Unama'ki'nin daha fazla büyüyemeyeceği anlamına gelmez.

Unama'ki Miami açıklarında görüldü:

Araştırmacılar, 2,2 ton ağırlığında ve 6 metreden uzun bazı harika beyazlar olduğunu söylüyor. Bağımsız araştırma kuruluşu daha önce 1600 kilogram ağırlığında ve 5,2 metre uzunluğunda büyük beyaz bir dişi köpekbalığını keşfetti ve etiketledi. Nova Scotia'da tıpkı Unama gibi Eylül ayında keşfedilen bu büyük beyaza Nukumi adı verildi. Eylül ayında Nova Scotia açıklarında keşfedilen Unama, ilk işaretlendiği günden bu yana biraz seyahat etti ve kısa süre önce Miami yakınlarındaki bir uyduya sinyal gönderdi. Köpekbalığının sırt yüzgecindeki uydu izleyici, 5 Kasım'da 13.46 TSI'de Miami'nin güneyindeki Key Largo açıklarına bir sinyal gönderdi. oluyor. Bu yüzden keşfedilen büyük beyazlar işaretlenir ve yakından takip edilir.

Bunlara da Göz Atın

BioNTech COVID-19 Aşısı, Doğurganlığı Etkilemiyor Ancak Sonraki 2 Ay Hamilelik Tavsiye Edilmiyor

Geçtiğimiz haftalarda İngiltere'den onay alan Pfizer ve BioNTech aşısı, kısırlığa neden olduğu iddialarıyla gündeme geldi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.