Google Pixel modelleri nabız ölçebilecek

Google, bu ay Pixel telefonlarda Fit uygulamasına kalp ve solunum hızı monitörleri ekliyor ve bunları gelecekte diğer Android telefonlara da eklemeyi planlıyor. Her iki özellik de telefonlardaki kamera ile yapılabiliyor.
H4
Google Pixel telefonlarının yeni özelliği!
Google tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile Pixel cihazlar, kullanıcının göğsünün yükselip alçalmasını izleyerek solunum hızını ve parmak ucundan geçen kanın renk değişimini takip ederek kalp atış hızını ölçmesini sağlıyor. Bu özelliğin yalnızca kullanıcıların genel sağlığı izlemesine izin vermek için tasarlandığı ve tıbbi durumları değerlendiremediği veya teşhis edemediği belirtilmektedir.

Uygulamayı kullanarak nefes alma hızını (bir kişinin dakikada aldığı nefes sayısı) ölçmek için kullanıcılar telefonun ön kamerasını başlarına ve göğsüne doğrultuyor. Kalp atış hızını ölçmek için arka kameraya parmağınızı koymanız yeterlidir. Google'ın uygulamasından alınan kalp atış hızı verileri, bir kişinin günlük yaşamına devam ederken kalp atış hızı gibi bir şeyi sürekli olarak izleyebilen giyilebilir bir cihazdan alabileceği okuma türlerinden daha az ayrıntı içerir.

Google Health'in teknik şefi Jiening Zhan, Pixel telefonlarda yapıldı. Dahili araştırmalar, solunum hızı özelliğinin hem sağlık sorunları olan hem de olmayan insanlar için nefes başına doğru olduğunu göstermiştir. Kalp atış hızı özelliğinin doğruluğu yüzde 2 olarak açıklandı. Bu özellik, çeşitli cilt tiplerine sahip kişiler üzerinde test edilmiş ve açık ve koyu ten için benzer şekilde doğru olduğu ortaya çıkmıştır. Ekip, incelemelerinden elde edilen verilerle bilimsel bir makale yayınlamayı planlıyor.

Bunlara da Göz Atın

Huawei Mate X2’nin Farklı Parçaları İçin Tamir Ücretleri Açıklandı

Huawei, yeni katlanabilir akıllı telefonu Mate X2'nin farklı parçaları için onarım ücretlerini açıkladı. Buna göre, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.