Facebook aşı karşıtı gönderiler için harekete geçti

Koronavirüs aşıları tüm dünyada uygulanmaya devam ederken, dezenformasyona neden olacak bilgilerin varlığı süreci tehdit etmektedir. Bu konuda kendi platformunda harekete geçmek isteyen sosyal medya devi Facebook, aşıların otizm gibi rahatsızlıklara yol açtığını iddia eden paylaşımları kaldıracak.
Snapchat, bir arkadaş kontrolü özelliği ile birlikte gelir
Facebook aşı karşıtı gönderileri yasaklayacak
Facebook, koronavirüs aşısı ve onu kaldırmaya karar veren diğer aşılarla ilgili yanlış iddiaları yasaklayacak. Şirket ilk olarak geçen yılın Aralık ayında yanlış bilgi içeren gönderileri kaldırmaya ve aynı ay içinde yanlış gönderilerle etkileşimde bulunan müşterileri bilgilendirmeye başladı. Ayrıca, bir gönderinin kaldırılmasına yol açabilecek iddiaların listesini de genişletti. Aşı olmaktansa hastalığı kapmak daha güvenlidir. Aşılar tehlikelidir, toksiktir veya otizme neden olur.

Facebook, yeni reddedilen iddialar listesindeki bilgiler doğrultusunda içerik paylaşan gruplara, sayfalara ve hesaplara odaklanarak bu politikayı hemen başlatacağını belirtti. Şirket, iddiaların tekrarlanması halinde, gönderiyi paylaşan kaynakların platformlardan tamamen kaldırılacağını da düşüneceğini vurguladı. Bu politika değişikliklerine ek olarak Facebook, gerçek koronavirüs bilgilerinin Facebook ve Instagram'da nasıl sunulacağı konusunda da düzenlemeler yapıyor. Şirket ilk olarak bu yönde aşı bilgilerine bağlantılar sunacak. Ayrıca, arama sonuçlarında caydırıcı paylar daha az görüntülenecek şekilde aşıyı filtreleyecektir.

Bunlara da Göz Atın

Chrome, macOS’ta Safari’den 10 Kat Fazla RAM Kullanıyor

Google Chrome'un Windows bilgisayarlarda bile aşırı RAM kullanımı tartışmalı olsa da, Flotato'nun yaratıcısı Morten Just …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.