Microsoft Edge için üç yeni özellik geliyor

Pek çok değişikliğin ardından, Chromium tabanlı Microsoft Edge nihayet Microsoft'un istediği tutarlılığa ulaştı. Firefox, Chrome ve Opera gibi tarayıcılara iyi bir alternatif haline gelen Microsoft Edge, yeni özellikleriyle kullanıcıları memnun etmeye devam etmeyi planlıyor. Microsoft'un açıklamasına göre tarayıcı, bir ay içinde gelecek üç yeni özellik ile kullanıcılara sunulacak.

Bu üç yeni özelliğe şifre oluşturucu, hazır temalar ve uyuyan sekmeler denir.
Microsoft Edge için önemli güncellemeler geliyor
Microsoft Edge'in yeni özellikleri ortaya çıktı
Windows yöneticisi Liat Ben-Zur tarafından bir blog gönderisinde görünen üç yeni özellik, ortalama olarak bir ay içinde kullanıcılara sunulacak. Gelecek yenilikler arasında yer alan hazır temalar özelliği, kullanıcıların tarayıcılarının farklı görünmesine yardımcı olacak. Şimdilik sadece 24 hazır tema var, ancak bu sayının gelecekte artması planlanıyor.

yapılmış olacak. Yaklaşan güncellemelerle birlikte simgeler yuvarlanacak ve daha pürüzsüz bir görünüme sahip olacak. Yeni tasarım değişikliklerinin tarayıcı performansını etkilemeyeceği de belirtiliyor.

Microsoft Edge için gelecek yeni özellikler arasında uyku sekmeleri de bulunuyor. Bu özellik sayesinde tarayıcıyı kullanırken çok fazla sekme açan kullanıcılar önemli performans elde edebilecekler. Uyku sekmeleri özelliği ile, etkin olmayan sekmeler artık işlemciyi ve sistem belleğini kullanamayacak. Özellik, Ayarlar -> Sistem bölümünden aktif hale getirilebilir.

Gelen son yenilik ise şifre üreticisi olarak geçilir. Şifrelerinizi kaydetmenin yanı sıra, Microsoft Edge artık sizin için şifreler oluşturabilecek. Bu özelliğin tam olarak nasıl çalışacağına dair henüz bir bilgi yok.

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.