Clubhouse’ın Dünya Genelinde Ulaştığı İndirme Sayısı Açıklandı

Son haftalarda en çok konuşulan sosyal ağ olan Clubhouse'un indirme sayısı belli oldu. App Annie adlı bir analiz şirketinin yaptığı açıklamaya göre, uygulama 16 Şubat itibarıyla 8,1 milyon kez indirildi. Şubat ayının ilk haftasında bu sayının 2 milyon civarında olması gözlerden kaçmadı.

Son haftalarda, dünya çapında yeni bir sosyal ağ çılgınlığı başladı. Şu anda sadece iOS platformunda bulunan ve sadece davetiye kodlarıyla dahil edilebilen "Clubhouse" adlı bu çılgınlık her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Elon Musk'tan hükümet yetkililerine kadar dünyada herkesin bildiği isimlerin yer aldığı platform, önümüzdeki dönemlerin en popüler uygulamalarından biri gibi görünüyor.

Mobil veri ve analiz platformu olarak hizmet veren App Annie, Clubhouse tarafından indirilenlerin sayısını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre bu uygulamanın indirilme sayısı 16 Şubat itibarıyla 8,1 milyona ulaştı. Bu istatistiğin daha da etkileyici yanı, Şubat ayının ilk günlerinde uygulamanın indirilme sayısının 2 milyonun biraz üzerinde olması.

Clubhouse'un haftalık olarak indirilme sayısı

App Annie'nin yaptığı açıklamalara göre, platformun bu kadar hızlı büyümesinin ana nedeni Elon'un Clubhouse'da Musk ve Mark Zuckerberg gibi isimlere sahip olması. Şirket ayrıca ABD'den 2,6 milyondan fazla indirmenin geldiğini tahmin ettiğini söylüyor. Yani ABD'den kullanıcıların yaklaşık yüzde 25'i uygulamaya dahil ediliyor.

Bunlara da Göz Atın

Google Fotoğraflar’ın “Hikayeler” Özelliğine Yıllık Özet Geldi

Google Fotoğraflar'ın Hikayeler benzeri "Anılar" özelliğine Yıllık Özet derlemesi geldi. Tüm kullanıcılar için yayınlanan özellik, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.