Google Meet’in yeni özelliği için tarih verildi

Google'ın video konferans hizmeti Meet, pandemi süreci sırasında büyük bir popülerlik kazandı. Kısa sürede büyük bir yükselişe geçen hizmete yeni özellikler katmak için çalışmalar devam ediyor. Canlı ders odaklı bir özellik olan "soru ve cevap" özelliği ve anketler yakında Google Meet'te kullanıma sunulacak.
Google Mesajlar için planlanan özellik
Google Meet, yeni özelliği için bir tarih belirledi
Öncelikle toplantı için geliştirilmiş olsa da, Google Meet'in öğretmenler ve öğrenciler için oldukça faydalı olacak soru cevap özelliğinden bahsettiği pandemi etkisi ile canlı derslere de odaklanıyor. Bu özelliğin geleceğini önceden biliyorduk, ancak çıkış tarihi verilmedi. Google'ın duyurusuna göre, yeni özellik 8 Ekim'de görünecek.

Paylaşılan ekran görüntüsüne bakarsak, sağda soruları ve cevapları bulabileceğiniz bir sekme var. Bu sekmede, bir soru oluşturursunuz ve diğer katılımcıların cevap vermesini beklersiniz. Sorunuz cevaplandıktan sonra, diğer katılımcılar cevabı görebilir. Böylece toplantı ve dersle ilgili unutulmayacak soru işaretleri ortadan kalkar. Soru-cevap özelliği ve anketler de aynı gün görünecektir. Oluşturulan anketlerin sonuçları Google E-Tablolar'a aktarılacaktır. Zoom gibi güçlü bir rakibe karşı rekabet etmeye çalışan Google Meet, yeni özelliği ile rekabeti yoğunlaştıracak gibi görünüyor. Uzaktan eğitim ve toplantılar için hangi hizmeti tercih edersiniz?

Bunlara da Göz Atın

Snapchat’e arkadaş kontrolü özelliği geliyor

Snapchat, kullanıcılara istenmeyen bağlantıları kişi listelerinden kaldırmalarını hatırlatacak yeni bir özellik sunuyor. "Arkadaş kontrolü" adlı özellik yakında kullanıma sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.