Gözler Kabine Toplantısında: Yeni Tedbirler ve Risk Haritası Konuşulacak

Toplantıda, 13 Nisan'da başlayacak Ramazan ayı öncesinde özellikle iftar ve sahur dönemlerinde koronavirüsün yayılmasını önlemek için yeni kısıtlama kararlarının alınması bekleniyor. AVM'ler özellikle okullarda ve kalabalık mekanlarda değerlendirilecektir.

Yerli aşı üretimini hızlandırmak için 6 maddelik yol haritasının nasıl uygulanacağı, kabinenin en önemli konuları arasında yer alacak. Adım adım nasıl ilerleyeceği de detaylı olarak değerlendirilecektir. Alınan önlemlere rağmen vaka sayısının artmasıyla birlikte koronavirüs risk haritasının çoğunlukla "kırmızıya" dönmüş olması da kabinenin gündemindeki bir diğer konu olarak öne çıkacak. Bu bağlamda, kabine toplantısı sonrasında risk haritalarının güncellenmesi ve yeni tedbirlerle kısıtlama kararlarının beklenen uygulanması. AB Zirvesi'nin ardından

Türkiye hakkında yayınlanan rapor, kabinenin gündeminin bir diğer önemli başlığı olacak. Bu kapsamda, yeni dönemin ABD ve AB ile tartışılacağı kabinede İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının değerlendirilmesi planlanıyor. Sözleşmenin feshine ilişkin tartışmalar üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Alınan adımlar tamamen hukuka uygun. Kararımızı verdik. Giriyoruz, girerken çıkıyoruz. Üç ay sonra buradan çıkacağız, bu kadar basit. Görüşmede ayrıca Libya, Suriye ve Doğu Akdeniz'deki son durum ele alınacak. Merkez Bankası Başkanlığı'nda görev değişikliğinin ardından yapılacak ilk kabine toplantısında ekonomideki son durum, Ekonomik Reform Paketi uygulama takvimi ve döviz kurlarındaki dalgalanmanın tartışılacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabinede tartışılan konuları ve alınabilecek önlemleri millete yaptığı konuşmayla kamuoyuna duyuracak.

Bunlara da Göz Atın

Koronavirüs Türkiye: Ölüm Sayısı 30 Bine Yaklaştı…

Hasta sayısı 735 olarak açıklandı. Son 24 saatte 65 kişi öldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.