Mac kullanıcıları için Netflix müjdesi geldi!

Apple'ın yakında çıkacak olan macOS Big Sur işletim sistemi, HDR video desteği sunuyor ve Netflix kullanıcılarının Netflix'i ilk kez 4K HDR kalitesinde izlemelerine olanak tanıyor. Ancak, yalnızca Apple T2 Security Chip, Mac için uyumlu Ultra HD akış olarak göründü.
Netflix Türkiye'de Ekim ayında içerikler neler?
MacOS Big Sur ile 4K Netflix izleyebilme
Apple Terminal, Netflix Yardım Merkezi Artık macOS'te Big Sur, Safari'de 4K HDR içeriği görüntülemek için donanım gereksinimlerini içeren, yakın zamanda güncellenen bir destek belgesi tespit etti.

Netflix destek sayfasındaki nota göre, Ultra HD Netflix deneyimi için yüklü bir macOS 11.0 Big Sur var. Mac bilgisayarın ve Safari'nin en son sürümüne sahip olmanız gerektiğini söylüyor. Bu iki gereksinim dışında Apple T2 Security Chip ile 2018 model veya daha yeni bir Mac modeli olması gerektiği belirtiliyor.

Mac'lerin 4K HDR içeriğini oynatmak için neden bir T2 güvenlik yongasına ihtiyaç duyduğu net olmasa da, eski Mac cihazları Ultra HD'dir. ekranı desteklememesi muhtemelen kullanıcı tarafından olumsuz olarak görülecektir.

macOS Big Sur ve Apple T2 Security Chip ile 4K HDR Netflix'i destekleyen mac modelleri:

– iMac 2020'de kullanıma sunuldu
– iMac Pro
– Mac Pro 2019'da kullanıma sunuldu
– 2018'de kullanıma sunulan Mac mini
– 2018'de veya sonrasında kullanıma sunulan MacBook Air
– 2018'de veya daha sonra kullanıma sunulan MacBook Pro

Bunlara da Göz Atın

Ripple rekor kırdı, yüzde 50’den fazla değer kazandı

Ripple bugün öğleden sonra rekorunu kırdı. Piyasada Altcoin olarak bilinen sanal para, gün içerisinde yüzde 50'nin üzerinde değer kazandı ve Twitter'da gündem oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.