Mercedes-Benz, SUV-Sedan karışımı yeni bir otomobil segmenti oluşturuyor: SUL

Söz konusu araç büyük olasılıkla 2018 Beijing Motor Show'da sergilenen Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury konseptine dayalı olacak. Ancak, bu bilginin henüz resmi olarak onaylanmadığı unutulmamalıdır. Mercedes-Benz, bu tür otomobiller için ayrı bir segment oluşturmayı düşünüyor. Alman markası, neredeyse bir SUV büyüklüğünde bir sürüş yüksekliğine sahip dört kapılı sedanları içerecek olan SUL segmentinin, crossover düşünen yeni müşterileri çekeceğine inanıyor.

Önceki nesil Mercedes GLS üzerine inşa edilen Vision Mercedes-Maybach Ultimate Luxury, kaputun altında toplam 750 beygir gücü üretebilen dört elektrik motoruna sahip. Bir motoru var. Araçta 80 kilovat-saat kapasiteli bir batarya bulunuyor. Tek şarjla 500 km'den fazla yol gidebilir. 5,260 mm uzunluğundaki konsept otomobil 2.110 mm genişliğinde ve yerden 1.764 mm yükseklikte. Mercedes-Benz, crossover sürüş yüksekliğine sahip büyük ve lüks bir sedan piyasaya sürmeyi planlıyor. Handelsblatt web sitesinde yer alan habere göre yeni model, SUL (Sport Utility Limousine) adlı ayrı bir segmentte satışa sunulacak.

Bunlara da Göz Atın

Lexus RX’in Black Line versiyonu Türkiye’de: İşte fiyatı

Türkiye'de satışa çıkmadan yaklaşık 6 ay önce Lexus RX RX olarak Black Line tasarımının karanlık detaylarıyla birleştiği Lexus Aralık, Türkiye Showroomları'nda gerçekleşti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.