‘Hedefimiz sıfır emisyonlu, çevre dostu makineler üretmek’

Karabük Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi'ne (Teknokent) katılan yeni firmalarla imza töreni yapıldı.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Teknoloji Geliştirme Bölgesi'nin düzenlenmesi ile Teknokent'in ilk üç firmasının katılımıyla KBÜ Safranbolu Uygulama Konukevi'nde imza töreni düzenlendi. Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Yaşar ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof.Dr. Oğuz Fındık ve söz konusu üç firmanın temsilcileri katıldı. İmza töreninde Karabük Teknoloji Geliştirme Bölgesi Genel Müdürü Prof. Dr. Oğuz Fındık Teknokent'in faaliyetleri, hedefleri ve avantajları hakkında açıklamalarda bulundu.

Teknokent'in yeni firmalarından firma sahibi Ali Okyay Küdün, “Toptan kimya ürünleri alım satımı amacıyla 2014 yılında kurulan firmamız 24 Eylül 2020 tarihi itibariyle Teknokent oldu. Kabul edildi. Üniversitemizin desteği ve iş birliği ile projeler geliştirerek yüksek performans sağlamak hedefi ile yola çıktık. Firma Ar-Ge Müdürü Ahmet Balyemez, “Hedefimiz sıfır emisyonlu, çevreye duyarlı makineler üretmek ve aynı zamanda ülke ekonomisine katkı sağlayacak projeler geliştirmek ve bu konudaki sorunlara çözüm bulmaktır. . Düzce Üniversitesi'nde 30 yıllık bilgi birikimi ve TÜBİTAK tecrübesiyle başladığımız proje öncü oldu. Aslında bu proje Amerika Purdue Üniversitesi ve İngiltere'deki Swansea Üniversitesi'nde uygulanmaya başlandı. Aynı zamanda proje ile plastik atıkların geri dönüşümü ile elde edilebilecek, bağımlı olduğumuz ikincil hammaddelerin üretimini sağlamış olacağız. Bu bağlamda üniversitemiz ile ortak bir gayretle projemizi kısa sürede sunmayı hedefliyoruz. Teknokent'te yer alan başka bir firmanın kurucusu Adnan Dayan ve Genel Müdür Şeyda Yıldız ise hukuki alanda bilginin depolanması ve hızlı erişim performansı ile şirket hedeflerini artıracak. bir arama teknolojisi sunarak bu alandaki gereksinimleri karşılayacaklarını belirtti.

Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Yaşar, firma yetkililerine başarılar dileyerek belgeleri takdim etti.

Bunlara da Göz Atın

Mutasyon geçiren koronavirüs çocuklar arasında daha hızlı mı yayılıyor?

Bilim adamları, koronovirüs mutasyonundan kaynaklanan yeni varyantın çocuklar arasında daha kolay yayılma olasılığını araştırıyor. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.