RTÜK, Spotify’ı kapatıyor mu? 72 saatlik kriz!

Bugünün gündem maddeleri arasında öne çıkan konu; RTÜK ile Spotify arasında lisans sorunu yaşandı. RTÜK'ten yapılan açıklamada, platformun ülkemizdeki yüzbinlerce kullanıcısını endişelendiren RTÜK, "RTÜK Spotify'a erişimi engelleyecek mi?" RTÜK, Spotify'a lisans başvurusu için 72 saat verdi.
RTÜK'ten Spotify'a erişim yasağı! İşte saat
RTÜK ile Spotify arasındaki gerilimden dolayı erişim engeli olacak mı? İnternet yayınları da tıpkı radyo ve televizyon yayınlarında olduğu gibi RTÜK'ün kontrolündeydi. Ardından ilk somut adımlar atıldı. Türkiye'de zorunlu lisansların internet yayıncılığı başvurusu yapmaya devam edebilmesi için; Medyaport TV, Share FM, Spotify ve FoxPlay 72 saat verildi.

RTÜK, Spotify'a erişimi engelleyecek mi? Hakkı Alkan, aşağıdaki videoda bu konudaki detayları değerlendiriyor, durum analizi yapıyor ve ilerleyen günlerde ortaya çıkabilecek olası senaryolardan bahsediyor.

RTÜK ile Spotify arasında lisans başvurusu sorunu; Daha önce Mubi, Netflix ve Amazon Prime Video gibi platformlarda yer almıştı. Daha sonra bu firmalar, ülkemizde yayın faaliyetlerinin devam etmesi için zorunlu olan lisansı aldılar. Şimdi Spotify zamanı. Popüler müzik servisi bu lisansı almazsa; RTÜK, Spotify'a erişimi engellemek için yaptırımlar uygulayabilir.

RTÜK'ün konuya ilişkin yaptığı resmi açıklamada; Lisans başvuru talebini içeren dilekçe ile birlikte taahhütname sunmaması ve üç aya tekabül eden lisans bedelini peşin ödememesi veya bunu takip eden 72 saat içinde yayın hizmetlerini sonlandırmaması halinde belirtildi. duyuruda, sulh ceza mahkemesinden erişimi engellemesi istenecek.

Bunlara da Göz Atın

Chrome, macOS’ta Safari’den 10 Kat Fazla RAM Kullanıyor

Google Chrome'un Windows bilgisayarlarda bile aşırı RAM kullanımı tartışmalı olsa da, Flotato'nun yaratıcısı Morten Just …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.