Google, Kendi VPN Hizmetini ‘Google One’ Kapsamında Resmen Duyurdu

Yeni bir hizmetle gündeme gelen Google, kendi VPN hizmetini resmen duyurdu. Google One paketlerinin bir parçası olarak sunulan VPN hizmeti şimdilik sadece ABD'deki Android kullanıcıları tarafından deneyimlenebiliyor. Google'a göre hizmet önümüzdeki aylarda Windows, Mac ve iOS platformlarında sunulacak.

VPN, dünya çapında en çok tercih edilen hizmetlerden biridir. Yasaklı sitelere giriş yapmak ve internette gizliliği sağlamak için kullanılabilen bu hizmetler oldukça popülerdir. Artık kullanıcılar yeni bir VPN hizmetinden yararlanabilir. Üstelik bu hizmet ABD merkezli teknoloji devi Google tarafından sunulmaktadır. Google, tüketicilere bir süredir "Google One" adlı bir hizmet sunuyor. Google Drive'ın gelişmiş bir sürümü olan hizmet, verilerin güvenli bir şekilde depolanmasına ve sorun olması durumunda doğrudan Google'a bağlanmasına olanak tanır. Google, artık One hizmeti altında kendi VPN hizmetini sunacağını söyledi. Ancak, Google'ın VPN hizmeti şu anda yalnızca ABD'deki tüketiciler tarafından kullanılabilir. Google tarafından yapılan açıklamalara göre firmanın VPN hizmetini kullanabilmek için 2 TB depolama alanı sunan paketi kullanmak gerekiyor. Türkiye'de bu paket 28,99 TL (aylık) iken, 9,99 ABD Doları (aylık) karşılığında satın alınabiliyor. Ancak Google One 2 TB paketini Türkiye'de satın aldıysanız, bir süre VPN hizmeti de öngörmeniz gerekiyor.

Bunlara da Göz Atın

Twitter’dan sesli sohbetler için satın alma hamlesi

Twitter, 2016'dan beri hem iOS hem de Android sürümleri olan Breaker adlı uygulamayı satın aldı. Bu satın alma hamlesi ile Twitter, sesli sohbet için büyük adımlar atmaya hazırlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.