Makalesinde Şubatta Türkiye’de Vaka Gösteren Bakan Yardımcısı: ‘Sehven Oldu’

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın aktardığı habere göre CHP'li Emir, Sağlık Bakanı ile bakan yardımcısının birbirini yalanladığı bir durumla karşı karşıya olduklarını belirterek, “Sağlık Bakan Yardımcısı sanki uluslararası bir yayın yapmışsa böyle bir vaka olmadı, bu hem bilimsel hem suç hem de ayrı bir skandal. Bu hamle bakanı baltalamaya yönelik bir girişimdir, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı'ndaki çürümeyi de açıkça ortaya koymaktadır ”.

Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Sağlık Bakan Yardımcısı ve diğer yazarlar da çalışmanın yayımlanmasına izin vermiş, aynı zamanda kamuoyundan bilgi gizlenmesini hoş gören etik kurul üyeleri ve Sağlık Bakanlığı hatanın düzeltilmesi için dergi yayın kurulu ve editöre hesap verebilirlik vermek zorundadır. . Kendisine belge ve delil belgesi gönderildiğini belirten Birinci, "Ülkemizin başarıyla devam ettiği ve dünyaya örnek olduğu Covid-19 mücadelesi sürecinde yürüttüğümüz çalışmalarımız son derece üzücü. tamamen insan odaklı, basit bir yazım hatası nedeniyle siyasi zemine çekilmeye çalışılıyor ”.

O zamandan beri şeffaf olmayan Sağlık Bakanlığı her gün gözümüzün önünde yatıyor. Mart ortasına kadar ülkede vaka olmadığı propagandasını yapan bakanlık, kendi açıklamalarına göre halk sağlığını ulusal çıkarlar için riske attı.

Sağlık Bakanlığı, 11 Mart'ta ilk korona vakasının görüldüğünü açıkladı. Ancak Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayıp Birinci'nin imzasıyla uluslararası bir dergide yayınlanan bir makalede, Kovid-19 teşhisi konulan 24 kişinin tedavi gördüğü yazıldı. Mersin'de şubatta. CHP'li Murat Emir ve SES'in konuyla ilgili tepkilerinin dile getirildiğini söyleyen Birinci, "Tarihler farkında olmadan yazılmıştır" dedi.

CHP'li Emir, “Sayın Bakanımızın Mart ayına kadar Mersin'de sadece 24 Covid pozitif pnömoni vakası olduğunu söylediğini bile düşünmek istemiyoruz, ilk vakayı 11 Mart'ta bulduk. Türkiye Cumhuriyeti maalesef ehliyetsizlerin elinde kaldı. Güç, güvenilirliğini ve güvenilirliğini kaybetti. Sayın Bakanımızın bir an önce açıklama yapmasını bekliyoruz. Çürütüldüğünü fark ederseniz, en azından aksi halde sağlık bakan yardımcısının bir dakika bile görevde kalması gerekir "dedi.

" Sağlık Bakanlığı, Türkiye'de ilk vakaların 11 Mart'ta görüldüğünü açıkladı. Ancak yayınlanan bu araştırmadan Mersin'de şubat ve mart ayları arasında pnömoni semptomları ile hastaneye başvuran 24 kişiye COVID-19 teşhisi konduğunu anlıyoruz. pozitif. Bu bir skandaldır. Çalışmanın detaylarına baktığımızda bu kişiler üzerinde iki farklı ilacın test edildiğini ve bu çalışma için Sağlık Bakanlığı'ndan izin alındığını görüyoruz. ”

Bu gelişmenin ardından Shuayıp İlk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yazarlar arasında yer aldığım yazıda davalar sorumlu birinci yazar tarafından hastaneye kaldırıldı." Şubat ayından ziyade, yanlışlıkla "Mart-Nisan" ayları -Mart "yazıldı. Bunun yerine yine İstanbul ve Mersin'deki vaka yerleri, sadece Tarsus'un ifade edildiği tespit edildi" dedi.

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Türkiye'den uluslararası arenada yayın yapan bir dergide 'Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci'nin imzaladığı bir çalışmanın yayınlandığını ve çalışmanın detaylarının skandalı ortaya çıkardığını belirtti. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir şu iddialarda bulundu:

Bunlara da Göz Atın

Almanya ve İtalya’nın Kullanmadığı Milyonlarca Doz Korona Aşısını Stokladığı İddia Edildi

Alman Bild dergisi, Saksonya eyaletine gönderilen 105 bin aşının 90 bininin henüz kullanılmadığını yazdı. İtalya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.